Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kedves Mindenki! Kihez fordulj...

Alice1 kérdése:

Kedves Mindenki! Kihez forduljak, ha van egy élelmiszer ipari üzleti ötletem, ha csak magát az ötletet szeretném továbbadni megvalósításra és "csendestársként" osztozva a bevételen, profitálni belőle?

Figyelt kérdés
Ezúton is keresek élelmiszer ipari mérnököket, vagy élelmiszer iparban már sikereket elért személyeket, élelmiszer láncokat, megvalósítókat. Az ötletet csak azután osztom meg, ha meggyőződtem a referenciákról és komolyságról.
2014. márc. 4. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez egy termék lenne,ami már van a piacon, de ilyen formában még nincs...legalábbis kis utána járásomra sem találtam. nem technológia....
2014. márc. 4. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Apám, fordítva ülsz a lovon... "kis utánajárással" a portásig sem fogsz jutni sehol. Vagy dolgozd ki az ötletedet maximálisan vagy ne is erőlködj.
2014. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármi ötleted is legyen kevés ahhoz hogy csendestárs legyél... nálam a csendestárs az, aki pénzel száll be az üzletbe mert lát benne fantáziát de TE adod a know-how-t illetve az operatív irányítás is nálad van. Jó esetben megveszi valaki az ötleted aprópénzért, de inkább még azt sem, meghallgat és megvalósítja apróbb változtatással te meg mehetsz a sóhivatalba hacsak előtte nem védetted le a szabadalmi hivatalnál.
2014. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden sikertörténet egy ötletnek tűnik, ilyen a Facebook a Google a Prezi és a szeletelt kenyér is. –De nem az, sok száz sok ezer ügyféllel és/vagy egy termékkel vagy szolgáltatással kezdődött általában minden amire befektetők ráugrottak. Ha te feltalálod a kockára vágott kenyeret, ez lehet, hogy téged lelkessé tesz és úgy gondolod, hogy ez milliókat ér. A gond ezzel az, hogy ezt a vevők döntik el, meg a marketing gépezet, meg azok akik felépítik egy új termék piacát. Egy ötlet nem csak lehetőség, hanem rizikó is. Ez és sok más dolog vezet oda, hogy nem nagyon szokás ötleteket venni.

Olyan megvalósult termékekbe, szolgáltatásokba szoktak beszállni befektetők, ahol látszik, hogy a terméknek szolgáltatásnak, már most is van és lenne piaca. Egyébként mivel más cég meg csinálhat úgy kockára vágott kenyeret, hogy téged megkerül és akár le is győzhetnek titeket a versenyben, nem igazán szeretnének egy ötletbe beruházni.

Ötleteket pedig valóban szoktak lopni, megvalósult ötleteket, amin látszik, hogy működik.

Ezért van ennyi féle autó, telefon, tv, mind más és mind tök egyforma, amíg valaki nem jön ki egy újjal, utána őt másolják.


A másik, hogy az ilyen cégeknek, állandóan szüksége van ötletekre és ezért egy egész regiment kreatív koponya dolgozik ezen.


Miért kéne az élelmiszer láncoknak referenciát mutogatniuk neked ? Te tudsz olyan ötleteidről referenciát mutatni amik már százmilliókat hoztak ?

Én két ilyen emberrel is tárgyalok rendszeresen, hidd el, ezek kenyér nélkül fognak megenni, mert azt mondaná az egyik, itt az én referenciám, ennyi és ennyi vállalkozás ennyi és ennyi ezer üzlet, ebből ennyi és ennyi vállalkozás forgalma haladja meg a milliárdot, most pedig ön jön fiatalember, ha tőlem referenciát kért akkor nyilván ön is hozott.

Egyszerűen azt mondanák az ötletedre hogy nem, megvárnák míg más kijön vele, felépíti a piacot és utána jönnének ki a sajátjukkal. A piac és termék nélküli ötlet általában nem értékes.


Aztán egyébként az ötletben mindaddig senki nem hisz amíg meg nem valósítod és nem nyeri el mások tetszését.

2014. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy konkrét élelmiszer ami évtizedek óta bizonyít külföldön, de a magyar piacról hiányzik. Én lennék a legelső aki rendszeresen vásárolná. Szerintem tuti siker. De mindenképpen több eséllyel indul, mint egy új termék kifejlesztése, bevezetése stb. Viszont én is szeretnék valamit kapni az információért cserébe. Csak nem tudom, hogy ezt hogyan tálaljam, hogy tényleg ne röhögjenek ki. Talán csapatban valakivel vagy céggel akinek van neve, referenciája van.
2016. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!