Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » PC szerviz és webshop? Üzlethe...

PC szerviz és webshop? Üzlethelyiség nélkül?!

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék egy kis vállalkozást indítani, konkrétan egy PC szervizt webshoppal kiegészítve.

A kérdésem az lenne, hogy webshopnál adhatok meg személyes átvételi lehetőséget a tranzakció lebonyolítására anélkül, hogy mondjuk egy kis üzletet bérelnék?! Tehát nem gondolkodom üzletben, mert azzal elég sok a macera, viszont szeretnék készleten tárolni alkatrészeket, gépeket, stb. Ezeket árulhatom úgy, hogy nem használok pénztárgépet, hanem ahelyett számlatömböt vagy számlázó programot? Fogadhatok így vevőket? Működhet ez így?

Válaszokat előre is köszönöm szépen! :-)



2014. márc. 17. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom lehetséges, láttam már ilyenre példát.


Feltüntetve, hogy webshop, nincsen külön üzlethelyiség, azonban személyes átvétel megoldható, a rendeléstől eltelt xy időpont után az alábbi helyen. Természetesen akkora már kiállítva a számlázó programmal a számla, mint ha csak a futárra várna.


Sok sikert! :)

2014. márc. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleges garanciás ügyintézés miatt meg pontos szériaszám feltüntetve lényeges a számlán, ezek féltünetés egy jó programmal, mint az ipon esetén például tökéletes.
2014. márc. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, lehet, de nézz szét előbb az árgépen hány ilyen van már és milyen árakon dolgoznak, majd készíts reális üzleti tervet. 7 évvel ezelőtt még főállásban a házam egyik szobából irányítva a boltot működtem így főállásban, ma már azok sincsenek a piacon, akik évekkel később, másodállásban kezdték viszonteladóként hasonló módon, ahogy Te akarod...
2014. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A számla és a szériaszám megoldható egy lépésben, online számlázással, dropshipmenttel, .csv importtal, meg már otthon sem kell lenned, ahhoz szinte, hogy működjön a dolog napi 1 óra ráfordítással. Főállásban, csak erre alapozva ne vágj bele, mellékállásban , melléktevékenységként esetleg. Katasként havi 25 ezret így is ki kellene termelned, de előbb ismerd meg ezt a piacot, utána értékeld újra a terved. Nem rossz szándékból mondom...
2014. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint megvalósítható az elképzelésem.

Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy a közelben nincs ilyesmi szerviz, szóval konkurencia nincs. PC meg most már lassan minden háztartásban van, mindig elromlik valami, mindig lesznek vírusok... ;-)

2014. márc. 18. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem kötekedésképpen, de mindig lesznek "szomszéd Pistik" is, akik számla nélkül megoldják ezeket a problémákat, torrentről letöltött progikkal, hardverapróról beszerzett használt, vagy a nagykerek képviselőitől, bazárból számla nélkül, de garanciával rendelkező új cuccokkal.


Ezek még az árgép árainál is olcsóbbak, és ami még a nagykerből számlával kihozott alkatrészek árát sem éri el.


Alkatrészt eu-n belül Eu-s adószámmal, és nem teljes áfával tudsz csak eladni itthon olcsón, de az áfát kompenzálni kell valamivel, mert akkor meg amiatt csúszol meg a NAV felé, és végrehajtanak, ahogy elég sokakat az utóbbi években, többek között, az én excégemet is, ami még másodállásban életben van.


Aminek talán jobb esélye az az alaplap, vga javítása.

De a kizárásokkal való hibafeltárás és csere alkatrész újra, nem működik még kis településen sem, ahol meg a vásárló erő még kisebb, mint a városokban.

Szóval a vállalkozás fenntartása, költségeinek kitermelése igencsak kérdéses. Többen kérdeztek már itt ilyet, én tapasztalatból ezt tudtam hozzátenni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..



"2006-ban alapítottam ilyen céget. 200 ezres Cora bevásárló kártyát igényeltem, 100 ezerből céget alapítottam, nagykerben volt kapcsolatom, halasztott átutalással fizettem 8 napra a termékeket,másodállásban járulékmentes voltam.2007-től főállásban csináltam otthonról, utána lett rendes boltom a belvárosban vele, ahogy írta az előzőekben a hozzászóló, franchise, stb. majd megint csak a web végül másodállásban hozott havi 25 ezret, áron aluli értékesítéssel, eu importtal áfamentesen, közvetlen gyártói és master distributori kapcsolatokkal az usaból , minőségi termékekre. 2011-ben 250ezres notebookon nem hasznom, hanem az árrésem volt 500 Ft, így végül átadtam az egész céget ingyen az egyik törzsvásárlómnak, neki másodállásban még elzötyög, de már az áfa fizetéssel gondjaik vannak, a túlzott eu import miatt, ennyire áron alul kell adni a terméket. Az adathordozókról nem is beszélve, amire a jogdíjat neked kell megfizetni import esetén. Ez a hardverapro.hu-s feketézőkkel már nem veszi fel a versenyt, ahol egyébként megtalálható az összes hazai számtech nagyker kínálata számla nélkül 2-3 év garanciával, 15-20%-al olcsóbban, mint a boltokban.


2011 óta pedig még tovább romlott a helyzet, a kamikazékkal, amiről szintén írtak előbb, az áron alul adom a dolgokat, csak bevételem legyen címszóval, ami az árakat nyomja úgy le, hogy ott tartunk a hazai nagykerből beszerezve 10-15%-al drágább a termék, mint az árgép.hu első találataiban."


Néhány kiegészítés:

Előnyben részesítik a vevők, ha beszámítod a régi cuccaikat, amire kel külön fedezet.


Gariban egyébként hozzád kell visszajuttatni a cuccokat a vevőnek (nem csak Pestről lesznek vásárlóid!)

Te veszed át és küldöd a nagykernek. (plusz költség, idő, bevizsgálás) és ha Te átveted a vevőtől, onnantól rajtad áll a dolog. Ha a nagyker visszadobja, hogy nem érvényesíthető a gari, pl. mechanikai sérülés (szétszerelték, berhálták, majd visszarakták és nem működik) amit átvételkor nem vettél észre, akkor buktad vagy a vevőt (visszaadod neki, hogy mégsem garis..), vagy a termék cseréjével járó költséget. Ne adj isten bezár valamelyik partnered és nincs hova visszaküldeni a cuccot, ha baj van vele.


Külön érdekesség, az adathordozók importja, elég költséges és az apróhirdetéses feketézők mellett nehéz egyáltalán jó árat adni egy egy pendrive-ra vagy memóriakártyára.


Mind valós, tapasztalaton alapuló tény sajnos ebben a szektorban és termékkörnél. Nem beszélve arról, hogy legtöbben már külföldről rendelnek, vagy kint veszik meg a cuccokat olcsóbban, mint a hazai boltokból(ebay, szlovák cégek, stb.), vagy a már bejáratott, még életben lévő olcsó helyeket keresik, ahol szintén beszámítanak adott esetben (ipon, hardverker és társai)"



Javaslom nézd meg az egykori, ugyanilyen cégem alakulását 2010-től...


Gigastore Bt.

[link]


[link]


[link]

2014. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod, sokat lehet belőle okulni.

Igen, szomszéd Pistikékről én is hallok, nehéz velük harcolni, de egy jó hírnévvel, egy jó marketinggel talán talpon lehet maradni.

A lakóhelyemhez közel (25e fős város) 4 pc bolt is üzemel, mellesleg már évek óta. Ahogy látom egész jól megélnek belőle, jó nem azt mondom hogy hülyére keresik magukat, de ha tudom, hogy van 2-3 alkalmazott, akkor az tud sejtetni valamit! (itt azért megjegyezném, hogy ezek is foglalkoznak rendszertelepítéssel, még ha nem viszek semmi szoftvert, akkor is meg tudják oldani okosban..nem is értem, hogy merik bevállalni).


Ahogy lejön az írásodból úgy tűnik, hogy ez már egy leágazott piaci szegmens. Én mondjuk nem így látom vagy csak más helyen vagyok?! Pesten tudom, hogy mi zajlik, szerencsére(?!) vidék az más.


Érdemes lenne üzlettel is "szem előtt" lenni? Az azért nagy tervezést, és havi szinten 3-4 Deákot jelentene mínuszba :(

2014. márc. 20. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:

+ azért ne felejtsd el az árukészletet sem belevenni...

Mert nyitóra nem adnak ki nagyon nagykerekben árut kp-s fizetés nélkül, hacsak nem vagy már most olyan helyzetben hogy feketézel nekik. Max egy x hónap, vagy x érték feletti rendelési összeg ( kb 1 milliós átlag)elérése és határidőn belüli kifizetés esetén kérhetsz halasztott átutalást 8-14-30 napra később.


Franchise-ba is van egy minimum összeg amit neked kell állnod franchise díjként és áruban, ami mellé kihelyeznek esetleg plusz árut és adnak flyert a marketinghez.


De még mindig ott tartunk, hogy hazai beszerzésből nem lesz a termék ára "piacképes"(értsd, információs társadalom tagja megnézi a neten az árösszehasonlító oldalakat, esetleg hardveraprós árakat és ahhoz viszonyítva azt mondja Te drágán adod..) .


A szolgáltatást, mint szerviz meg felesleges üzlethelyiséggel végezni. Háznál, szórólapozva, online marketingelve, esetleg használt alkatrészeket is használva, kifizetődőbb és költséghatékonyabb megoldás lehet,mert ott magasabb áron vagy nagyobb árréssel tudsz dolgozni mint egy bolt üzemeltetése során új alkatrészekkel.


Ugyanakkor még mindig ott a kérdés, mennyire van a piacod felmérve?


Az, hogy egy 25 ezer fős településen már van referenciával rendelkező 5 szaküzlet még nem jelenti azt, hogy korlátlan a piac. Az hogy nekik mennyire megy jól, megnézheted pl cég esetén az e-beszamolon. Foglalkoztatásról nem is beszélve, aminek sok háttér lehetősége is van, tavaly pl. nekem 100%-ban támogatott munkaerős lehetőségem volt a munkaügyin keresztül, aki egy fillérembe nem került.


Az elmúlt években nagy razziák voltak,-én is voltam NAV-nál 5 órán keresztül faggattak és nézték át emelt szintű adóvizsgálattal a cég pénz és számlaadási ügyeit a kezdetektől fogva, de nem találtak semmit, mert nem volt mit. Minden legálisan ment, igaz ennek eredményeként a bolt nyitási 1 milliós mínuszt éveken át kellett ledolgoznom, pláne, hogy a nagyker partnereket ezidő alatt sorra számolták fel, a 12 hazaiból 3 maradt meg stabilan és legálisan. Ezután döntöttem az import mellett, aminek manapság meg az ebayezés, offshore szlovák cégek (pl elektroudvar)és társai vetnek véget lassan.


Végbement egyfajta piactisztulás. Rengetegen kerültek végelszámolás, felszámolás alá ezen a téren. Így nem sokan maradtak, akik meg igen, azok most a korábban leírt feketézőkkel vívják a napi harcokat, meg az árháborút, a tőke nélküli, dropshipmentes, ebayes webáruházakkal, facebookos feketézőkkel.


Kicsiben érdemes kezdeni, kizárólag másodállásban katasként szerintem, egy honlappal, vagy webárházzal és a szerviz marketingjével a környékeden.


Azután meglátod, hogy azt a havi 25-t ki tudod e termelni és azon felül marad e egyáltalán valamid, mint milliós tételekkel boltot nyitni, ugyanakkor az egyéni vállalkozás viszonylag gyorsan és egyszerűen megszüntethető, mielőtt nagy költségeket termelne.


P

2014. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze mindez a legális folyamatokat érinti, az ügyeskedés és okoskodás, számla nélküli értékesítés, nem jogtiszta programok használata, stb. nem tartozik bele, amivel lehet hogy másabb a kép, de ugyanakkor rizikós is.
2014. márc. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!