Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógymasszőri végzettséggel...

Gyógymasszőri végzettséggel mik a lehetőségeim másodállásban?

Figyelt kérdés

Gyógymasszőri végzettséggel szeretnék másodállásban masszírozni délutánonként. Ahhoz, hogy gyógymasszőr néven masszírozzak, gondolom kell egy ÁNTSZ-nek is megfelelő helyiség, stb, amihez nincs kezdőtőkém. Ha nem gyógymasszázst hirdetek, csak svéd, frissítő, hát, stb masszázst, akkor nem ilyen szigorúak a feltételek? Utóbbi esetben milyen előírások, feltételek vannak a helyiséggel kapcsolatban,ahol a masszázst végzem? Hol lehet bármi ehhez kapcsolódót megtalálni? Mi az adózás módja ilyenkor? 7-es adószámmal végezhetem?

Másik kérdésem: gyógymasszőri végzettséggel vállalhatok/hirdethetek pl mézmasszázst, csokis masszázst, cellulit masszázst, stb? Vagy ezekhez külön tanfolyam kell?


Nagyon köszi előre is!!!



2014. márc. 22. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

ÁNTSZ engedély az általad felsorolt masszázsokhoz

kell,sõt a talpmasszázshoz is.

Tudom,mert én is gyógymasszõr vagyok,szóval

kollega.Szigorúak a feltételek,számít a helyiség belmagassága,

külön Wc,zuhanyozási lehetõség,stb.

Szerintem bérelj egy helyet délutánra,heti két alkalomra.

Aztán,ha beindulsz továbbléphetsz!

Szia! Tibor

2014. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

előbb legyen meg a fizetőképes vendégköröd feketén, utána lehet vállalkozói meg + helybérlés és antsz. Amíg nem jössz ki vele + ba, addig ezek feleslegesek.


Mi céges kereteken belül kiszórtunk 8e szórólapot Bp területén és abból csak ~35en jöttek masszázsra. Szóval mint masszőr, én ezek után nem tudom, hogy érdemes e ezzel a szakmával tovább szenvedni... minimálbért szalag mellett is meg tudom keresni.

2014. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

ÁNTSZ engedély a helyiségre kell /ilyent tudsz bérelni, ami megfelel ennek/ neked a minisztériumban kell intézned a hatósági engedélyt és a kamarához bejelentkezned. Ebben az esetben tárgyi adó mentes lesz a tevékenységed, a TEÁOR 869001.

A frissítő masszázsok TEÁOR-ja 960401. A wellness masszázsokat ezzel végezheted, de az ÁFA-köteles. Amiket felsoroltál, elég speciális masszázsok, végezz hozzá tanfolyamokat.

Ha ezzel akarsz foglalkozni, menj inkább külföldre, én is azt teszem...

2014. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Idén végzek gyógytornászként és gyógymasszőrként, és már megvan a helyem egy kórházban, gyt. munkakörben, de szeretnék mellette délutánonként masszírozni. Hosszú távon külföld jön szóba, de egyelőre pár év itthon.

Úgy hallottam, hogy mivel lesz főállásom, mellette adószámos magánszemélyként masszírozhatok, és ha nem gyógymasszázsként hirdetem meg, akkor masszírozhatok pl egy albérletben, az előszobában is akár, vagy mehetek házhoz. Akkor ez rossz információ?

2014. márc. 23. 14:11
 5/8 A kérdező kommentje:
A helybérlés sajnos elég drága, de lehet, hogy az lesz...
2014. márc. 23. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdemes ezzel a szakmával " szenvedni" csak nem mindegy ki csinálja és hol.

Hidd el dolgoztam szalag mellett, havi nettó 120-ért, és azt mondom semmi esze sincs annak aki azt mondja hogy az jobb.

A saját főnöködnek lenni megfizethetetlen.

2014. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

" adószámos magánszemélyként masszírozhatok"


Nem!

2014. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor félreinformáltak.
2014. márc. 30. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!