Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tehetek ha átvertek? Nem...

Mit tehetek ha átvertek? Nem azt kaptam amit vettem, de 180. 000 Ft-om bánja.

Figyelt kérdés

Részletezve a dolgokat:


Meglevő tojótyúk állományom mellé még vettem 200 db-ot,egy bizonyos helyről,magánszemélytől,darabját 900 ft-ért ,tehát összesen 180.000 ft-ért.

Tojóhibrideket vettem,ami azt jelenti,hogy fiatalok,és 70-80%-on tojnak legalább.

A 200 db-ból szépen sorban hullottak el,végül már csak 150 db van,és tojni sem tojnak.

Szerencsére találtam egy másik embert akit ugyanaz az ember vert át,és ketten együtt kivizsgáltattunk pár hullát.

Az eredmény: E.coli baktérium fertőzöttek,petetüszőrepedés,májrepedés,máj nagyobbodás stb,ami nem kellene,a lényeg,hogy erről orvosi papirunk van,a debreceni laboratóriumtól.

Mindkettőnk állománya beteg,kizártuk,hogy nálunk kapták volna el.

Együtt meglátogattuk hát az urat,aki igencsak meglepődött,de nagyon nem érdekelte a véleményünk,kártéritést kértünk,mondta ,hogy 2 nap múlva válaszol,válaszolt is,azt,hogy tegyünk amit akarunk,őt nem érdekli.

Jelenleg 150 "kitojt" de már életképes és nem betegeskedő tyúkom van,nagyon keveset tojnak,de már nem gubbasztanak stb.

Mit tudok tenni ? Beperelhetem? A betegség igazolható,de az,hogy valóban tőle vettem az is?

Most el adhatom ezeket a tyúkokat? Már nem betegek,de nem szeretném ,ha valakinek baja lenne tőle,de az is lehet,hogy az e.coli baktérium megsemmisül valamikor,sajnos ezt még nem tudom,elnézést,ha butaságot irok.

Tegyek feljelentést? Visszakapom valaha is a pénzem?

Köszönöm mindenki válaszát!


2009. dec. 20. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ez itt a gond, van e számlád, hogy az illetőtől vetted?
2009. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sajnos a szóbeli "pénzvissza fizetési garanciáján" kivűl,amit nem tartott be,nincs semmi papirom.

2009. dec. 20. 17:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok szaki a témában, de ebben biztos vagyok, hogy igazolnod kellene a vásárlást, hogy tőle vetted és nem azt adta amit ígért.


Max ha elég tökösek vagytok, akkor esetleg barátokkal egy kis fizikai nyomást gyakorolhattok rajta, persze ő erre válaszolhat úgy, hogy titeket jelent fel emiatt.

2009. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A 2 autóval több emberrel való kivonulás,majd kapunk kivűlről utcáról magyarázva neki,hogy ez igy nem stimmel,már megvolt. Többen mentünk,erősebb legények is,de nem is mentünk be hozzá,csak kapun kívűlről mondtuk neki a dolgokat és azt sem mondtuk neki,hogy bántalmazzuk,ha nem tesz eleget a felszólitásnak,csupán többen mentünk,hogy ne hogy minket verjene meg még a végén,ennél több erőszakhoz nem akarok folyamodni,mert akkor minket büntetnek meg,pedig elhihetik,szivesen átemeltük volna a kapun,ki az utcára egybaráti beszélgetésre,de most ez vagy per és ügyvéd,biróság stb. lesz vagy kereszt vetés a pénzemre.
2009. dec. 20. 17:54
 5/21 A kérdező kommentje:

Az nem elég esetleg,hogy tanuk vannak,hogy tőle hoztam el?

Az hogy sokan mások is vettek tőle?

A másik átvert ember vallomása?

2009. dec. 20. 17:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jelentene fel maximum visszamenne ő is a barátaival ,de nem valószínű ,hogyha ő csalt és tudta akkor nem fog beperelni nem vágja a fát maga alatt.
2009. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

hát nézd, egy próbát lehet megér. elmész a rendőrségre és elmeséled, hogy ez volt az volt, stb azt megmondják, hogy mit tudnak tenni.


Amúgy esetleg még azt is teheted, hogy megfenyegeted, hogy bemószeroljátok az APEH-nál, hogy nem adott számlát, akik ha kimennek hozzá vizsgálódni akkor lehet találnának szabálytalanságokat.

2009. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz az APEH-hez is,De ha beteg az állomány akkor kérdezd meg a tisztiorvosi szolgálatot.Lehet,hogy a beteg tyúkokat eladja étkezésre is.
2009. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ANTSZ és egyebek emlitése már volt.De nem érdekelte,telefont felveszi,de ha beleszólok kinyomja,ezzel is elismeri,hogy ő csalt.

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 20. 18:23
 10/21 A kérdező kommentje:

Persze,hogy adott el étkezésre is,több ezer db-ot adott el,számolja ki valaki,ha kitojt tyúkokat megvette 3-400 ft-ért és eladta 900-ba akkor mekkora haszna volt...

Már tettem fel hirdetést oda ahol ő is hirdetett,hogy keresek embereket akiket átvert,erre meg levetette a hirdetést az oldallal,hogy becsületsértés stb...

De holnaptól teszek fel sokat,egy ember már irt is,igaz ő csak 10 db-ot vett,de levágta őket.

2009. dec. 20. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!