Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A pályázatírás még mindig egy...

A pályázatírás még mindig egy olyan terület, amiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
A végzéséhez milyen végzettség javasolt? Kifejezetten pályázatíró végzettségre szükség van?

2014. ápr. 29. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes. Én mellékesben csinálom, viszont elvégeztem, hozzá egy képzést.

És nem árt némi pénzügyi hozzáértés.

2014. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Rengeteget egyszerűsített a kormány a pályázatokkal kapcsolatban. Megtalálni is őket, kitölteni is, beadni is. Most már könnyen el tudjuk intézni a vállalkozók maguk is.
2014. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szívesen megnézem, ahogy kitöltesz egy GOP-s pályázatot, ha már ilyen könnyű.

Általában 20-25 oldal, viszont vannak olyan rontási lehetőségek, amivel automatikusan kizárnak.

Sőt, ha a CD-re nem jól firkantasz valamit, vagy a borítékra, el is utasítanak azonnal.

Ezt kevesen merik bevállalni. Ezért szoktak fizetni.

2014. ápr. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Sőt, ha a CD-re nem jól firkantasz valamit, vagy a borítékra, el is utasítanak azonnal."


Aki egy borítékot nem tud rendesen megcímkézni, annak talán nem is kellene vállalkoznia.


"Ezért szoktak fizetni."


Személy szerint nem ismerek olyat, aki valaha fizetett volna ilyenért.

2014. ápr. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, azért én is hallottam, hogy könnyen elutasítják az embert egy-egy pályázatnál még esetleg formai hiba miatt is...És nem mindenkinek olyan a vállalkozása, hogy mellette feltétlenül értenie kellene az adminisztrációhoz is.

Amúgy én is csak kiegészítésnek gondoltam, és egy könyvelő mellett...

És hol érdemes elvégezni tanfolyamot? Milyet érdemes végezni?

2014. ápr. 30. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:

"Személy szerint nem ismerek olyat, aki valaha fizetett volna ilyenért."


Pályázatért? Nekem az elmúlt hónap 6 pályázatom volt. És bizony. 3 már nyertes. 10-10 millióval. A 3. egy falu oda útépítést nyertem, 3 milliót.

2014. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes kifizetni azt a 10% "kenőpénzt" elírtam pályázati sikerdíjat, mert ez esetben kap az ember támogatást!


Egy jó céget megbízva az ügyintézéssel, a határidők lejárta után, hiányos és hibás pályázat is sikeres lehet. Érdemes a szélerőműves botránynak utána olvasgatni, de a földbérletek, napelemek esetén is akad példa dögivel. Régen nokiás dobozba mentek a 10 000 000-ok = illegális, manapság sikerdíjat adnak = legális mivel erre már fizetnek adót :)


500 000 000-ás napelem projektre 20% pályázatirtói díj 100 000 000Ft! Támógatás 50%-os, netről összevadászva a rendszert 270 000 000 lett volna...

Árképzés = (valós ár + sikerdíj)/(támogatás %-a/100)

2014. máj. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz az állami szinten megy. A kérdező a kis pályázatokat kérdezte.

Amúgy 200-300 milliós pályázatért én is nagyobb siker díjat kérnék el, mert azért van idegeskedés rendesen.

2014. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as ne kötekedj!

Mellesleg mi sugallta neked, hogy "A kérdező a kis pályázatokat kérdezte. " ? Bemásolnád az ide vonatkozó részt?


Köszönöm!

2014. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!