Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor nem éri meg az alanyi...

Mikor nem éri meg az alanyi áfamentesség?

Figyelt kérdés
Ha a termékeim Kinabol erkeznek és vámnál mindig kifizetem a 27%-ot, akkor nem éri meg alanyi áfamentesként üzemeltetni a céget, ugye?
2014. jún. 11. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért nem éri meg, mert te kifizeted a beszerzéskor az ÁFÁ-t, de a vevőnek csak alanyi ÁFA-mentes számlát adhatsz, tehát nem tudod visszaigényelni, azaz elszámolni az eladott árud ÁFA-tartalmát.
2014. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Leirnà hogy müködik? Mondjuk beszerzek egy terméket 1000ftért, arra kifizetem az áfát akkor kerül nekem 1270Ftba. Eladom 2500ftért, a 2500ft áfája 675ft. Én a kettő különbözetet tudom visszaigenyelni, azaz csak 405ftot kell befizetnem?
2014. jún. 11. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, egy termék nettó ára 1000 ft, akkor te megveszed 1270 ftért. Ha ezt bruttó 2500-ért adod el, abból 531,5 ft az áfa. (itt visszafelé kell számolnod, áfa tartalmat, azért ennyi)

Ha áfás vagy befizeted a kettő különbségét, 261,5 ft-ot, ha áfamentes akkor semmit.

Szóval az alanyi mentesség csak akkor nem éri meg, ha csinálsz egy nagyobb beruházást, fejlesztést, aminek az áfája levonható.

2014. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!