Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Zöldség-gyümölcs kiskereskedés...

Peterbilt379 kérdése:

Zöldség-gyümölcs kiskereskedés indításához milyen engedélyek és követelmények szükségesek? Mit hol kell intézni? Ha lehet hozzáértő személy írjon és lépésről lépésre, hogy érthető legyen. Illetve milyen tanfolyamot kell elvégezni?

Figyelt kérdés

Zöldség és gyümölcsön kívül lenne még a boltban; száraz tészta áru, étkezési olaj, ásványvizek, üdítők, csokoládé


Csak érettségi van. Illetve mondták, ha felveszek valakit akinek van boltvezetői végzettsége, akkor nekem mint vállalkozónak nem kell elvégezni. Várom a válaszotokat! Köszönöm előre is!



2014. jún. 30. 09:13
 1/2 anonim válasza:
Kell egy működési engedély, és egy ÁNTSZ ez biztos. Ha veszel fel eladót, neked nem kell semmilyen végzettség. Ha nem, eladó-boltvezető tanfolyam. Ennyi kb, illetve ha van valami még azt megmondják a hivatalban. Ja és sok sok tartalék tőke az elején, különben bele se vágj :) Sok sikert!
2014. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jankolics Csilla válasza:

Én is ugyanebben a cipőben járok. Főállás mellett szeretném végezni, így nem kell semmit magam után fizetni. Én azt az információt kaptam, hogy vagy a tulajdonosnak vagy pedig az alkalmazottnak szükséges eladói végzettség, de ha csak kizárólag zöldség-gyümölcs-öt árulok akkor ahhoz nem kell végzettség. ( de szerintem is jó ha van ) Ezen a linken ingyen kérhetsz segítséget. Nekem is elküldték és még telefonon is hívtak és kérdezhetsz bármit, amire kíváncsi vagy. www.haccprendszerkiepites.hu

Nagyon segítőkészek! Nekem sem tiszta még minden, de nézegetek a neten is. Most készítem a költségkalkulációmat, hogy mivel jár mire nyitunk.

A személyi és tárgyi feltételekről van egy táblázatom, amit a HACCP tanácsadó KFt.-től kaptam. Keress rá a neten, ők is segítenek mindenben. Ha megtudsz valami újat én is várom a válaszokat.

Csilla

2014. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!