Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fiatalon vállalkozni Magyarors...

Fiatalon vállalkozni Magyarországon? Tanulmányok finanszírozása?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és jövőre szeretnék továbbtanulni gazdasági szakon. Azonban az elmúlt évekbeli szabályozások miatt csak önköltségesre tudok menni ami 210-230 ezer Ft félévente, erre még rájön a kollégium/albérlet és egyéb dolgok (utazás, étkezés stb. (utóbbiak havi szinten)). A szüleim nem tudnak támogatni, ezért nekem kell előteremteni a kellő összeget a finanszírozáshoz.

Azon felül, hogy augusztustól munkát keresek, szeretnék még valamilyen bevétel forrás után nézni. Az érdekelne, hogy jelenleg milyen vállalkozási formák vannak Magyarországon? Jelenleg egy OKJ iskolába járok esti tagozaton így diák is vagyok.

Illetve ti hogyan oldanátok meg ezt a felmerülő problémát?


Nézegettem interneten, de semmi épkézláb információt sem találtam. A legtöbb helyen valamilyen idétlen önfejlesztő baromságok vannak vagy MLM-re csábítanak.


Ezen felül a hozzáértőktől szívesen fogadnék elolvasásra ajánlatos könyveket, esetleg oldalakat. Nem jártam ezelőtt gazdasági középiskolába így nem sok előismeretem van és szívesen olvasnék a témában. Az interneten már az előbb említett önfejlesztő dolgokat találtam csak.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 4. 13:58
 1/1 anonim válasza:

A legegyszerűbb valós pénzkeresés az interneten, ami ha jól összejön sokat lehet vele keresni, az az Affiliate, tehát viszonteladás :)

Bár internetes pénzkeresésnél ha agyonhajszolod magad, a kellő összeg, amit el szeretnél érni, tehát havi 40.000ft kellene, hogy fél év alatt 240 összejöjjön, az úgy 1 éves munka után várható.

Sajnos ez így megy. Persze vannak a nagyon jó és profi módszerek, de azokhoz meg már érteni kell, jó tapasztalat kell, és napi több órás munka :)


20 Éves vagy, nézz utána a Diákhitel2-nek. Gyűjts pénzt a tanulmányaid közben, és tudod törleszteni. Persze azért nézz utána milyen hogyan hány méter, de a Diákhitel2-nek elég jók a feltételei aránylag :)

2014. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!