Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek-e hivatalos megnevezés...

Lehetek-e hivatalos megnevezés szerint társtulajdonos egy egyéni vállalkozásban, ha én adtam hozzá a pénzt, és a partnerem a vállalkozó, de a haszon meg közös?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozásnál nem lehet hivatalosan rögzíteni a befektető személyét. Ha biztonságban akarod tudni a befektetésedet, ill. biztosítani akarod, hogy a részesedésedet megkapd, akkor társaságot kell alapítani, és ott a részarány-tulajdont is meghatározzátok.
2014. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és olyan szinten lehet hivatalos hogy ha megkérdezik akkor elmondhatom hogy itt és itt vagyok társtulajdonos ,és egyben alkalmazott,mert az is lennék de csak pár órában...
2014. júl. 17. 15:28
 3/4 A kérdező kommentje:
nem az érdekel hogy hivatalosan hol/hogy vagyok megnevezve ,abban meg biztos vagyok hogy megkapom a részesedésem,szóval ez sem izgat.
2014. júl. 17. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Az ilyesmiről nem szoktak beszélni

2. Papír nélkül befektetni, igen-igen nagy merészség.

3. Ha a vállalkozót nem zavarja, hogy egy esetleges nav vizsgálat során felteszik neki a kérdést, miből szedte össze az induló tőkét???

4. Ha téged nem zavar az, hogy még egy ügyvéd előtt készített kölcsönadási szerződés sincs a kezedbe, hogy szükség esetén perelni tudd... akkor mást nem fog zavarni.

2014. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!