Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri manapság mosodát nyitni?

Megéri manapság mosodát nyitni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy például leszerződök 4-5 étteremmel, hogy én mosom ki nekik a terítőit a konyharuháit, a kötényeket a pincéreknek, szóval mindent, egy havidíjért cserébe, és ha reggel 8-kor leadják a ruhákat akkor mondjuk délután 2-kor már jöhetnek is a tiszta megszárítótt ruhákért. Ezt megéri ma csinálni?

2014. aug. 18. 15:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

hát figyelj!:


én mosodában dolgozom és nem túl jól menő üzlet. nem csak kimosod és szárítod, hanem vasalni is kell, amit egy egyszerű kézi vasalóval nem fogsz tudni kivasalni egy 5 méter átmérőjű abroszt! a gépek drágák ott kezdődnek. és szerintem nem étteremre kéne koncentrálni, mert ők nem sokat mosatnak, hanem inkább szállodák és hotelek.

továbbá a dolgozókat sem fizetik meg nálunk és bevállalnak mindent, hogy több pénzt tudjanak szerezni, de nincs annyi munkás, mert az alacsony fizu miatt mindenki elmegy. és az elképzelésed, hogy 6 óra alatt lemosod leszárítod és kivasalod nem fog menni. aztán ott vannak a hátrányok is, ha károsul az anyag a géptől meg kell fizetni, vagy leszakad a gomb, vagy leolvad a patent vagy foltos marad és újra kell mosnod, mert nem minden folt egyforma és szárítani sem száríthatsz mindent egy fokon. és a mosása sem mindegy! szóval túl sok ahhoz a tényező hogy kezdetben megold...hacsak nincs egy rohadtnagy tőkéd amivel már mindent eleve kifizetsz.

de ott kell kezdened hogy elmész tanfolyamokra hogy melyik folt milyen típusú és milyen anyagokkal kell kimosni.

szóval ha csak nem az a szakmád bele se kezdj!

2015. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!