Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jó ötlet lehet munkaközvetítő...

Jó ötlet lehet munkaközvetítő céget csinálni?

Figyelt kérdés
10 éves külföldi munka tapasztalattal. vannak kapcsolataim cégekkel. nyelvtudással rendelkezem. és talán ahogy számolom a tőkém is megvan hozzá. Csak azt nem tudom én mint közvetitő kérhetek a munka vállallótól pénzt sikeres elhelyezése után . vagy hogy megy ez?

2014. aug. 24. 22:56
 1/5 Enikő64 ***** válasza:
55%
Munkavállalóval munkaszerződést kötsz,abban rögzítitek a feltételeket,így a havi bért is - Magyarországon a munkavállaló a munkaközvetítő cég alkalmazottja.A megrendelő cégekkel egyezel meg a kiközvetített személyekre kapott összegben-abból kifizeted a béreket,bérjárulékokat,a maradékból állod a céged fenntartási költségeit.
2014. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez már munkaerő kölcsönzés.Vagy nem? Azért nem szeretném foglalkoztatni mert ha magyar munkáltatón keresztül dolgozik tegyük fel Ausztriában elesik a járulékoktól. 13,14 havi fizetés családi pótlék különbözet stb.Ha így foglalkoztatok valakit nem marad nálam tovább egy hónapnál és át megy a céghez mert ott megkap minden járulékot. Arra gondoltam ki közvetitem az adott munkára ezért fizet egy egyszeri juttatást. Plusz iratok vele egy szerződést melyben havi 10% ot fizet a cgem felé. ez igy szabályos vagy mindenképp alkalmaznom kell és fizetnem kell utána a járulékokat és ugy ahogy mondtam lelép majd mert akkor ez nem működtethető vállalkozás
2014. aug. 25. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha megalapítod, írj nekem is:angol, német ffokom van, és munkanélküli Hr-es vagyok. :-)
2014. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rengeteg embert eltudnék helyezni a kapcsolataim révén. legfőképp szakembereket. eddig is sokaknak segitettem De volt aki meg sem köszönte sőt még csak a baj volt vele. az a bej ugytudom kormány rendelet irja elő ,h semmilyen nemű juttatást nem fogadhat el cég aki munkaerő kölcsönzéssel vagy követítéssel foglalkozik.
2014. aug. 26. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberektől nem, de a cégektől igen.

Fejvadászcég a szakembert kereső céggel köt szerződést,és ha talál neki szakember,t akkor a szakmeber fizujának vhány %át kapja meg. De! a kiközvetített embertől nem fogadhat el semmit!

2014. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!