Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyet lehet csinálni legálisan?

Ilyet lehet csinálni legálisan?

Figyelt kérdés
Cégeknek, önkormányzatoknak segíteni pl pályázatok megírásában, keresésében, fejlesztési tervek kitalálása, stb stb. Mindezt diákként, bérezés nélkül, csupán a munkatapasztalat megszerzésének érdekében. Szóval nem volna sehova bejelentve, viszont egy egy sikeres projekt után kiállítanának mondjuk egy papírt, hogy XY személy közreműködésével. Szóval ez később referencia lehetne, valamint munkatapasztalat, ha ilyen munkakörben akarnék tevékenykedni. Ez legális, vagy ha ilyen kiderül büntetendő?
2014. okt. 3. 13:38
 1/2 anonim válasza:
Önkormányzatok biztos nem vállalják ezt a kockázatot, hogy feketén dolgoztassanak és szerintem ilyen kaliberű cégek sem.
2014. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem értem a logikát. Végzettség nélkül akarsz pályázatokat írni, magyarul a hozzáértésed kb ugyanannyi mint azoknak akiknek a részére írnád. Miért fizetne bárki azért hogy megkapjon valamit amit maga is meg tud csinálni?

Ha jól értem, te besegítő munkákat akarsz csinálni amiket később referenciának mutathatsz fel. Ez jó, csak az a baj, hogy a legtöbb cég még a papíron igazolt munkatapasztalatot is lekakilja, szóval ha nincs papírod, gyakorlatilag semmi nem igazolja hogy részt vettél. Ha viszont kiteszik a neved hogy itt meg itt ezt meg azt dolgoztad, de nem voltál bejelentve, a NAV azonnal rá fog szállni arra a cégre.

De hátha valaki jobban tudja, én ezt csak úgy kilogikáztam.

2014. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!