Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 10-11 millióból milyen vállalk...

10-11 millióból milyen vállalkozást éri meg indítani mondjuk a 35 ezres lakosú Gyulán?

Figyelt kérdés

Munkalehetőség ugyan nem nagyon van ott, viszont mivel egy fürdőváros, így az egész a vendéglátásról szól. 10-11 millióból mit érné meg beindítani? Étterem, hamburgeres, kocsma, szórakozóhely?



Csak azért kérdem amúgy ezt az egészet, mert össze szeretnék költözni a barátnőmmel, aki Gyulán lakik, míg én Érden. Neki problémás lenne feladni a régi életét, van egy állandó munkahelye 20 éve /igaz, bíróságon, szóval ha ő jönne ide, akkor egy Budapesti bíróságra át tudnák helyezni/ és ott a 70 éves apukája, akit nem akar magára hagyni. Az anyukája 2 éve elhunyt, és bár az apukája jó egészségben van /nyugdíj mellett részmunkaidős állása is van/, nem akarja magára hagyni azzal, hogy felköltözik Budapest mellé. Szó volt arról is, hogy jönne ide az apukája is, de a párom azt mondja, hogy mivel az apukája már 70 éves és tősgyökeres gyulai, így depresszióssá válna egy új, idegen környezetben.


Viszont az én szüleim is elhunytak, és most egyedül élek a 99 m2-es családi házunkban. Sajnos most jelenleg nincs munkahelyem, a spórolt és az örökölt pénzemből élek, de ha találnék is melót, végzettség hiányában valami szar nettó 80 ezer forintos munka lenne, amiből nehéz lenne hosszú távon fenntartani a házat, aminek kb. 60-70 ezer a rezsije összesen... A maradékból meg valahogy oldjam meg a kaját, a tankolást, satöbbit...


Emiatt jó lenne a párommal való összeköltözés, hogy akkor együtt is lennénk, a költségek is megoszlanának. De ott van az apukája, aki /bármennyire is bírom őt/, hatalmas "akadály".

Így bármennyire is vérezne a szívem, marad ez a verzió, hogy eladnám a házat, ami ér 14 milliót, és ebből 10-11 milkát beleölnék valami gyulai vállalkozásba.


Viszont ezzel teljesen feladnám a régi életemet. Ti mit tanácsoltok?


2014. nov. 6. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
én a zöldbe a fektetném, de nem is egészet csak mondjuk 1-2 milla között, bár kétlem hogy 1-nél több kellene hozzá, hogy megsokszorozd a kezdőtőkét
2014. nov. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Zöldbe? Bővebben? :) Mezőgazdaságra gondolsz?
2014. nov. 7. 08:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Vegyél belőle napelemeket
2014. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Választ itt nem fogsz kapni

1 akinek nincs pénze az csak az észt osztja de ha lenne pénze Ő maga se tudná mibe fektesse, ha mégis befektetné valószínűleg hamar elbukna.

2 aki tudja (mert van esze is) mibe kell befektetni, és van pénze (is), az meg nem árulja el (mint ahogy Én se :) ).

2014. nov. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Miért, neked van pénzed és azt is tudod, mibe fektetsz? :D Egyébként ha így van, elárulhatnád, mert ha te élsz mondjuk Sopronban /most csak egy példát mondtam/, én meg mondjuk Gyulán nyitok valamit, nem hiszem, hogy egymás forgalmát rontanánk. :D


Szóval kíváncsi lennék tőled 1-2 infóra. Nem ezen fog múlni a vállalkozásod sikere, hogy esetleg megosztasz velem 1-2 dolgot...

2014. nov. 8. 16:44
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Én a szakmámba (web-progr.) fektetek, de nem ez a lényeg.

A kérdés-->válasz-t összességében kell nézni, pl ha megnyeri valaki az 5-st lottón, az tudja mibe fektetni?, valószínűleg nem, mert sose volt annyi pénze hogy megtanulja azt kezelni, és volt nem egy példa arra hogy aztán hogyan használták ki őket és folyt ki a kezükből a vagyon.

-Na most 10M az nem egy eget-rengető összeg, hogy megválts vele a világot, és arról nem is beszélve, hogy nyithatsz akár autókereskedéstől a kávézóig bármit mert a biztos hasznot senki nem fogja itt garantálni neked.

(Más f**-val könnyű a csalánt verni, és kibicnek semmi se drága)

Tehát max csak tippeket kaphatsz, de azt Te magad is tudod (de lehet hogy nem mert akkor nem is kérdezted volna), -mégis milyen választ vársz? Hogy majd valaki megmondja neked a tutit hogy ebbe, meg ebbe fektess bele mert biztosan megéri, akkor miért nem Ő fektet bele, ...ja mert nincs rávalója, akkor honnan tudja hogy megéri.

-Ha meg van rá pénze akkor befektet és nem mondja hogy tedd Te is ezt, mert minek, szerinted itt a GYIK-n olyanok vannak akik pénzesek és üzletemberek?


Én már vagy 1000 embert ismertem meg itt de mind csak humbuk.


Egyébként nem lennél a konkurensem de nem is érdekelne még ha az is lennél, továbbá hidd el elég közel vagyunk egymáshoz.

2014. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, igen erősen óvnálak attól, hogy bármilyen vállalkozásba kezdj. Azt irod nincs végzettséged és uszkve 80 ezres állást tudnál magadnak szerezni. Egy turistákra épitett vállalkozáshoz sokféle szakértelem kell, mert különben mindent ugy kell megfizetned. Egy minimálbéres alkalmazott havi bére 200 ezer alatt nem jön ki a járulékokkal együtt, drága a könyvelő, az ügyvéd, stb. Azt a 10 millát - ami az örökséged - nagyon könnyű elcseszni, és akkor nem lesz semmid. Én a helyedben tanulnék valami rendes dolgot, amivel nemcsak netto 80-at lehet megkeresni. Egy nagyon pici vállalkozás is elvisz 2-3 milla indulótőkét, és semmi biztositék nincs a gyors megtérülésre. Én azt tanácsolnám, hogy az érdi házadat add ki diákoknak , abból lesz biztos jövedelmed és a házad is megmarad. És ha a szerelmi kapcsolatod esetleg mégse működik hosszu távon, akkor se maradsz fedél nélkül...
2014. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt hiszem, elég erősen átgondolom ezt a vállalkozásos témát. :S A napokban egy ismerősöm, aki a pasijával nyitott egy aprócska kürtöskalácsos bódét, is eltántorított ettől. Csak annak a kis szar bódénak 5 millió volt a beindítása... Elkezdte ő is sorolni, hogy könyvelő, ÁNTSZ, pénztárgép, engedély mindenre, stb-stb. És ő maga is megjegyezte, hogy ha ma annak a bódénak a helye még mindig üres volna /2008-ban állíttatták oda, akkor kezdték el ezt a kürtöskalácsozást/, akkor ma már bele se kezdenének. 2008-ban állítólag még érdemes volt ilyenekbe belevágni, manapság már nagyon vigyázni kell. :S


Amúgy ha én belevágnék valamibe, mindenképpen csak akkor tenném, ha tuti biztos. Bár nem tudom, hogy más hogy csinálja. Beleöl milliókat, aztán vagy bejön vagy nem? :S Mondjuk úgy könnyű, ha valakinek nem fáj, hogy lazán elbukik csak úgy 10 milliót, mert mellette tartalékban még ott van a többszöröse... Úgy én is belevágnék ész nélkül szinte bármibe.



Utolsó válaszoló:

Ezt a kiadást már tanácsolták nekem mások is, de a nevelőanyám erre azt mondta /és szerintem van is benne valami/, hogy kiadni semmiképpen se adjam ki, mert lelakják, tönkreteszik. A kinézetre normális ember is tehet egy trehány senkiházi... Az pedig nem hiányzik, hogy szemétdomb legyen az egész házból. Nem ezért végeztetett rajta édesapám szinte minden évben valami felújítást...

2014. nov. 11. 11:38
 9/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha én belevágnék valamibe, mindenképpen csak akkor tenném, ha tuti biztos"


Akkor sose fogsz semmibe belekezdeni!

Általában mások úgy kezdték hogy volt mire építeni (üzlet, családi váll., stb), és voltak olyanok is akiknek volt eszük

, így kitudták gondolni mibe éri befektetni, és sokan pedig belevágtak és be bukták, de szinte mindenkinél van kockázat vállalás.

1 tanulj meg, az üzletben minden van csak jóindulat, és tisztesség nincs,mert csakígy lehet még több pénzed.

2014. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont a kockázat miatt lehet, hogy valóban nem nekem való ez a vállalkozásos téma. :S Ha elpasszolnám a házat, akkor nekem csak ez a pénz lenne alapnak, semmi más támaszom nem volna...
2014. nov. 11. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!