Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért kell 2 napra 50ezret...

Miért kell 2 napra 50ezret befizetni friss KATA-s vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Október 28-ára volt időpontom az Önkormányzatnál. A hölgy nagyon segítőkész volt, 40 perc alatt elintézte a papírokat, lejelentette a NAV-nak az igényemet és megkaptam az adószámot és meg volt minden, ami kell ilyenkor. Egy bökkenő van csak: az Önkormányzatnál félreinformáltak, így a hónap utolsó 2 napja nekem ugyanannyi befizetésembe fog kerülni, mint egy hónapra, pedig még semmilyen bevételem sincs. Bár, az Önkormányzatos hölgy nagyon segítőkész és rendes volt, de rossz időpontot kaptam, túl korait, ezért 28-án 11.40 körül már vállalkozó lettem és mint az kiderült, az a két nap is számít a hónapból!! Ha ezt tudom, evidens, hogy két nap múlva megyek be hozzájuk. Következő nap elmentem a NAV-hoz, 2-3 órát várakoztam, alig akart rám kerülni a sor, aztán az ügyintéző hölgy, aki elé kerültem, mondta, hogy pedig be kell fizetni! Hiába mondtam, hogy a neten az áll, hogy "az adóalanyiság a következő hónap első napjától jön létre". Azt mondta, az nem úgy van. Kértem méltányosságot, meg mindent, de hajthatatlan volt. Illetve nem is ő, hanem (ez) a szabály! Amiről nem tudtam, hogy máshogy kellene értelmezni és a hozzáértők sem tudták, akiket megkérdeztem előtte. Próbáltam töröltetni, de mondta, hogy akkor is ki kell fizetni, ráadásul akkor 2 évig nem lehet 'vállalkozni'. Van valami érdekképviselet, ügyosztály, vagy kamara, ami védi az ilyen ügyekben szereplők érdekeit, akik a hivatal "nemtudása" miatt kerültek ilyen helyzetbe? Már hallottam hasonló ügyekről, hogy nem kis összegeket kellett befizetnie a polgárnak az ügyintéző nemtudása miatt.

2014. nov. 7. 02:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez pedig sajnos így van, ha egy napot is aktív vagy a hónapban, akkor már fizetni kell az átalánydíjt, az pedig nem érdekli őket, hogy volt-t bevétel. Les**rják miből fizeti ki az ember, csak akkor érdekli őket, ha az a forrás fekete... Mielőtt elkezdtem a KATA-t ezt láttam több helyen is a neten, direkt így időzítettem, attól hogy az ügyintéző nem tájékoztatott, az még így van. "törvények nem ismerete, nem mentesít a törvények alól". Ha előre láthatóan nem lesz bevétel, akkor lehet szünetet kérni egy hónapra is, amikor nem kell befizetni az adót, viszon itt is figyelni kell a tört hónapokra...
2014. nov. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az államtól és a jogalkotóktól ne kérj és ne várj sem megértést, sem méltányosságot, sem arányosságot, sem szakmai hozzáértést, a kritika elfogadását meg pláne nem. Nem ez az egyetlen aránytalanság és méltánytalanság a bürokráciában. Tudomásul kell venni, hogy ez a szocializmusra jellemző hozzáállás, ami nem az állampolgárt helyezi előtérbe, hanem az államhatalmat "képviselőket".
2014. nov. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem. A "törvények nem ismerete, nem mentesít a törvények alól" – persze, nem is, csak gondoltam, ami a neten van írva, azt lehet követni és nem hittem volna, hogy nem hagyatkozhatok az ügyintézőre.


Köszi a kommenteket!

2014. nov. 7. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:

rossz időpontot kaptál? Miért nem kértél másikat? Mondhattad volna, hogy bocs, elsejétől szeretném.


Mindig más a hibás :(

2014. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor az időpontot kapta az önkormányzathoz, még nem tudta, hogy mi a helyzet. A vállalkozás indításának dátumát pedig nem lehet kérni X dátumra, ha elindítod akkor az elindul. Ezt csak azzal lehetett volna befolyásolni, ha 1-jén megy be, de már megtörtént a baj. Ezzel szerintem nem lehet mit csinálni, talán egy későbbi nagyobb bajt előzött meg ez a tanulópénz figyelmeztetésként, hogy alaposan utána kell érdeklődni mindennek.
2014. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

​Igen, p​ontosan úgy van, ahogy az utolsó kommentelő írta és nem rossz időpontot kaptam.


​"talán egy későbbi nagyobb bajt előzött meg ez a tanulópénz figyelmeztetésként, hogy alaposan utána kell érdeklődni mindennek​".​

Próbáltam információkat beszerezni innen:

[link]


​Itt azt írják 'az adóalanyiság kezdete és a bejelentés időpontja' alatt, hogy: Az adóalanyiság a választás bejelentését követő hónap első napjával jön létre. Néhány ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, mind ugyanígy tudta. Tehát, utánaérdeklődtem, ahogy csak tudtam. No, mindegy! Kifizetem.

2014. nov. 9. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az idézet csak akkor érvényes, ha már korábban is működött a vállalkozás, csak nem KATA-s volt. Új vállalkozás esetén nem így működik.


[link]

"Az adóalanyiság kezdete és a bejelentés időpontja kezdő vállalkozások esetében" részt keresd.


Tény, hogy ez egy tanulópénz volt, mert a NAV sokkal súlyosabban is alád tehet, ha valaminek nem mész messzemenőkig utána. És a NAV a bürokrácia kiteljesedése, tehát még biztos számos ilyen dologgal fogsz találkozni.

2014. nov. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Korábban nem működött a vállalkozás! Új vállalkozás esetén nem így működik? No, ezt jó tudni és köszönetemet fejezem ki a NAV-nak, hogy egyértelműek a rendelkezéseik…


"a NAV a bürokrácia kiteljesedése, tehát még biztos számos ilyen dologgal fogsz találkozni".

Azt hiszem, résen kell lennem, mert még értem jönnek egyik éjjel egy leföggönyözött sötét autóval és utána már letölthető formában sem leszek jelen. :-))


Köszi a kommenteket!

2014. nov. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!