Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi termékeket (pl....

Külföldi termékeket (pl. játékautókat) árulhatok-e az interneten a saját javamra legálisan?

Figyelt kérdés
Az interneten szeretném árusítani az általam beszerzett termékeket (pl. OL*-en, vagy saját weboldalon), amiket külföldről rendeltem. Mikor miért és hogyan tehetem meg ezt legálisan?

2014. nov. 11. 17:02
 1/3 anonim válasza:
ez engem is érdekel
2014. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tomala ***** válasza:

Legalább egyéni vállalkozónak kell lenni hozzá, vagy céget kell alapítani, ha ezt rendszeresen szeretnéd csinálni. És akkor rendes könyvelés, adószám, meg minden.

Sokan azt hiszik, hogy ez még beletartozik abba, hogy személyes ingóságokat bizonyos éves összeghatárig adómentesen lehet eladni, ez azonban tévedés, a szabály az üzletszerű tevékenységre nem terjed ki.

Ha harmadik országból (értsd: EU-n kívülről) érkeznek a termékek, akkor fontos, hogy a vámkezeléskor az ÁFA-t (27%) és a vámot (10%) is tráteszik, plusz a vámkezelés díját is.

Az online piacokra az utóbbi időben rászállt a NAV, nem érdemes kockáztatni.

2014. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Még egy kérdés felmerül ami ide tartozik, de a válaszból nem derül ki.

Sok számlán rajta van, hogy eredet igazolásra nem alkalmas.

Mi a helyzet ezzel?

Mert ha külföldről rendelünk, még számlánk sincs, csak egy visszaigazoló email van illetve a banki átutalásunk nyoma.

Kell igazolnunk, hogy honnan vettük, illetve elég a visszaigazoló email igazolásként?


És mi a tevékenység neve?

2014. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!