Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van ötletem egy kis vállalk...

Ha van ötletem egy kis vállalkozásra, de nincs tőkém, akkor hogyan lehetne szerezni hozzá pénzt?

Figyelt kérdés

Bankrabláson kívül. :)


Kéne keresnem egy pályázatírót?

Vagy csak a banki hitelek vannak?


2014. nov. 20. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Most a csapból is az MNB növekedési hitele folyik 2.5%-os THM-mel, pont ilyen célokra.

Vagy keresel egy befektetőt, lényegében ugyanaz mintha hitelt vennél fel csak máshogy hívják.

2014. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozás?
2014. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

egy bolt, vidéki kisvárosban. Olyan áruval, amiről tudom, hogy keresik, de nincs, aki ezzel foglalkozott meghalt, és nem vitte tovább senki a boltját...

És szeretném helyi kézművesek termékeit árulni.

Nem tudom, hogy önkormányzatoknál szokott-e lenni valami.

2014. nov. 20. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdd kicsiben, mozgóárusként.
2014. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Több lehetőség is van:

- Befektetőt keresel, aki a vállalkozáshoz szükséges pénz egy részét állja, s így később a jövedelemből is részesedik. (ez tulajdonképpen lehet barát vagy családtag is, vagy akár egy másik vállalkozó)

- Megkeresel néhány lehetséges vevőt és előre kér

- A jelenlegi munkádat folytatva félreraksz mindig valamennyi pénzt, és ha eléri a szükséges szintet a megtakarításod, elindítod a vállalkozást

- Megkeresed a lehetséges vevőidet és megmondod, hogy 2/3/stb. hónap múlva leszállítod az árut, csak fizessenek előre. Ha elég pénzt szedsz össze a módszerrel, akkor gyakorlatilag nulla saját befektetésessel is elindíthatod a vállalkozásodat.

- Megpróbálhatod úgy is elindítani, hogy minél kevesebb befektetés keljen hozzá, tehát például eleinte nem lenne külön üzlethelyiséged, hanem otthonról árulnál, esetleg eleinte (ha van) a munkádat sem hagyod abba, hanem mellette elindítod szabadidődben a vállalkozást és ha eléggé beindult, átállsz rá teljesen.

2014. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!