Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérné-e itthon kisméretű...

Megérné-e itthon kisméretű szoftverfejlesztőcéget működtetni, könnyű lenne fenntartani az alábbiakat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

- A csapat nagyon kisméretű, 3 embernél több nem lenne és nem alkalmazottak lennének, hanem a vállalkozás tulajdonosai, például Bt. formában. Így nincs az, hogy felvennének egy embert, akinek mondjuk 200.000 forint fizetést kéne adni, de 400.000 forintba kerül a járulékok és adók miatt.


- Ingyenes és nyílt forrású eszközökkel, fejlesztőkörnyezettel dolgoznának, még az operációs rendszer is Linux lenne, az irodai szoftvercsomag pedig LibreOffice. Lényeg, hogy ne kelljen kereskedelmi forgalomban kapható szoftverekért fizetni, de vállalkozási környezetben ellenjavallott kalózkodni, mivel ellenőrzésekkor ezt figyelik.


- A fejlesztők a saját gépüket használnák. Ez már meredekebb és nehezebb összeegyeztetni az előző ponttal, hacsak nem Linux-mániásokból tevődik össze az egész csapat.


Nem komoly a kérdés, nem akarok most azonnal vállalkozni, csak egy informatikushallgató vagyok és kíváncsi vagyok hogy működik egy ilyen. Sajnos inkább technikai beállítottságú vagyok, ismerem a szoftverfejlesztési technológiákat, módszereket, hogyan érdemes megtervezni egy szoftverprojektet, de satu vagyok a pénzügyi dolgokhoz, azon belül az adózáshoz. Tudom, hogy érdemes először felmérni a piacot, vagy ha olyan ötletünk van, akkor megrendelőt és befektetőt keresni. Legfontosabb ami érdekel, hogy mennyire fojtanák meg az adók egy ilyen vállalkozást?


2014. dec. 1. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve olyanról is hallottam, hogy emberek saját munkájuk mellett szabadidőben készítenek el egy szoftvert, vállalkozni pedig akkor fognak, amikor piacra akarják dobni.
2014. dec. 1. 14:48
 2/4 anonim ***** válasza:

ehhez 2 fontos pont nélkülözhetetlen.


1. Igazán jó szakértelem és tudás.

2. Kapcsolatok, vagy kiemelkedő kapcsolatépítési készségek

Azaz, kell valaki a cégbe aki nagyon jól tárgyal, és fel tudja hajtani az üzleteket, kapcsolatokat épít ki potenciális ügyfelekkel, illetve a jelenlegikkel tartja a kontaktot.


Ha ez a kettő pörög, akkor jó esély van a sikerre.

2014. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Így nincs az, hogy felvennének egy embert, akinek mondjuk 200.000 forint fizetést kéne adni, de 400.000 forintba kerül a járulékok és adók miatt. "


Tehát az emberek akik benne dolgoznak ugyanúgy szeretnének maguknak nettó 200 ezer forintot havonta, csak épp nem alkalmazottként?


Egy cégből (- nagyon leegyszerűsítve, tehát vannak kivételek, de alapfelállásban -) 2 módon lehet pénzt kivenni: vagy fizetés formájában, vagy a nyereség egy bizonyos részét (pl osztalék).

Mindegy melyiket választod, mindkettő után adózni kell. Lehet, hogy az egyik, lehet hogy a másik mód éri meg jobban, de valamekkora adóterhelés van.

2014. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adózással ennyire nem tudsz trükközni, mint ahogy elképzeled, ha legálisan akarod csinálni.de a fő problémád nem ez lenne, hanem, hogy rohadt nehéz Magyarországon IT cégnek a piacról megélnie, az általam ismert kisebb kft-k többsége az állam /önkormányzatok csecsein lógnak.
2014. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!