Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Informatikai cég alapítása?

Informatikai cég alapítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok,



Egy kisebb (pár fős) informatikai céget szeretnék alapítani. Szerintetek hol éri meg leginkább elkezdeni a működést, itthon vagy esetleg külföldön (pl london)?

Eddig is ezzel foglalkoztam csak alkalmazottként, de az elegem lett az itthoni cégek lehúzásából ezért kiszállnék és mint cég folytatnám a tevékenységet.


Az a baj, hogy ha alkalmazott vagyok akkor bagóért dolgozok egy cégnek aki viszont hatalmas összegeket zsebel be a megrendelőktől. Én ezt nem akarom így folytatni, főleg, hogy jó vagyok a szakmában, itthon már kisebb ügyfélköröm is van, tekintve, hogy az eddigi munkaadóimnál az ügyfelek ha lehetőségük volt rá mindig engem hívtak mert a többiek sokszor nagyobb kárt csináltak mint hasznot. Ők továbbra is engem keresnek, bármikor átvehetném őket. (Bár ilyet nem szivesen tennék, mert szerintem ez nem tisztességes dolog.)


Viszont az érdekelne, hogy külföldön mekkora az ilyesmire a kereslet, egy jó szakember mennyire tudná magát ellátni munkával vagy egyátalán mennyi befektetésre lenne szükség ahhoz hogy el tudjak indulni pl londonban? Lenne -e esély, hogy találjak 1 társat aki az első időkben hozzám hasonlóan "ingyen" dolgozna amig beindul a cég?

Abban még akár benne is lennék hogy az alapvető ellátását kifizetném de mindenképp egy a számítástechnikában jártas vagy ha kezdő is de profi emberkére lenne szükségem.


Én pl jól értek a kliensekhez(xp,win7,8,linux,mac..) serverekhez(win2008,2012,sql,stb...linux serverek) routerekhez,switchekhez (cisco, egyéb soho eszközök), management alkalmazásokhoz (hp openview, microsoft system center verziók), virtualizáció (vmware esxi, ms hyperv).

Ezen felül magas szintű hálózati ismeretekkel rendelkezem, jártas vagyok a cisco ip telefóniában (cm, cme, jabber...), videokonferencia technológiákban.

De gyakorlatilag bármilyen új dologba beletanulok akár magamtól is rövid időn belül.

Új infrastruktúrák megtervezésében, meglévőek átvételében is van tapasztalatom.


Sajnos eddig úgy vettem észre, hogy itthon nem értékelik ha valaki ért a munkájához, eddigi munkahelyeim olyan embereket alkalmaztak akiknek a hozzáértésük alap szinten volt és sokszor nem is tudtak semmit se kezdeni a problémákkal/feladatokkal. Persze a fizetés is ehhez mért, még akkor is ha valaki értett hozzá. (ők voltak kevesen de mind gyorsan tovább is álltak)


2015. jan. 6. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Mindenféleképpen itthon alapítsál céget ! Itthon vagy itthon ! Itt ismered a jogszabályokat, itthon vannak élő emberi kapcsolataid,stb. Egy kezdő cégnek,első vállalkotás be indításánál a legtöbb energiát a cég fejlesztésére kell fordítani. Nehezen engedhető meg egy indulásnál az,hogy az energiádat ne a cég fejlesztésére,hanem az emberek megismerésére a környezet megismerésére,helyi szabályok,torvények,

megismerésére és egy ismeretlen helyen ismeretlen társat keresésére fordítsad.

Ezt a kérdést tisztázd le magaddal,magadban és azt,hogy mit jelent számodra az,hogy vállalkozás,kapitalizmus szemlélet. A te idézeted : itthon már kisebb ügyfélköröm is van, tekintve, hogy az eddigi munkaadóimnál az ügyfelek ha lehetőségük volt rá mindig engem hívtak mert a többiek sokszor nagyobb kárt csináltak mint hasznot. Ők továbbra is engem keresnek, bármikor átvehetném őket. (Bár ilyet nem szivesen tennék, mert szerintem ez nem tisztességes dolog.)

Az én válaszom erre. : Szerintem teljesen tisztességes dolog az ha engem az érdemeim miatt vagy által keresnek és én nem mondok ellent az egyébként saját érdekemnek egy kapitalista szemléletű vagy ha úgy tetszik egy vállalkozói környezetben. Egy vállalkozó mihelyst azzá válik automatikusan rálép a rajt vonalra, azaz versenyhelyzetbe kerül, konkurenciát jelent mások számára és mások is konkurenciát jelentenek az ő számára. Innentől kezdve a jobb, ügyesebb,stb. győz.

Röviden ennyi.

Könyvelő cégem szívesen könyvelné az újonnan alapított cégedet. ( 15 éves könyvelő cég )

2015. jan. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
EV váltsd ki és az ügyfeleidet szervizeld kezdésnek, cég nem kell
2015. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is itthon indulj, es KATAs egyeni vallalkozokent, majd ahogy talalsz egyre tobb es jobban fizeto munkat, johet a kft, alvallalkozok, majd alkalmazottak.


"Ők továbbra is engem keresnek, bármikor átvehetném őket. (Bár ilyet nem szivesen tennék, mert szerintem ez nem tisztességes dolog.) "


Ez szerintem sem lenne tisztessegtelen, viszont nezd at a munkaltatoddal kotott szerzodest, nem-e ter ki hasonlokra! Az is lehet, hogy a ceg az ugyfeleivel kotott szerzodesekben akadalyozza ezt meg, szal ne vedd biztosra, hogy a jelenlegi elegedett ugyfelek teged keresnenek!

2015. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,


A felvetésedben látok egy nagy kockázatot, amibe elég sokan bele szoktak esni.

Azért mert jó szakembernek tartod maagd (vszínű az is vagy), nem jelenti automatikusan a következőket:


-jó vállalkozó is lesz belőled

-azért mert az ügyfelek szeretnek nem biztos, hogy veled tartanak és ezután is szeretni fognak

-egy vállalkozásban mindenre lesz időd, de szamára biztosan nem lesz

egyéb dolgok amire most nem is gondolsz, amivel úgy érzem hadilábon állsz: kapcsolatok, logisztika, likviditás és finanszírozás, hitelek, jogszabályok és minden egyéb ami egy cég ügyvitelébe beletartozik


Nem akarok ünneprontó lenni, de én egy mérnököt látok, aki jó fej az ügyfelekkel és azt gondolja, hogy szólóban is menni fog. Vszínű nem fog menni, de ne legyen igazam.

2015. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Egyetértek veled azokban amiket írtál és igazad van mert valóban vannak dolgok amik kizárják a vállalkozóságomat.

Pl, nem értek jól a marketinghez, a kapcsolataim se túl jók és nem tudok túl jól meggyőzni/érvelni..

Erre mindenképpen szükségem lenne 1 alkalmazottra/társra aki pedig ezekben profi.


Időm az tengernyi van, se családom, se senkim akikre sokat kéne szánni.. Barátaim vannak sok de többnyire ők se érnek rá sose, így napi 12-16 órákat simán tudok dolgozni, akár még hétvégén is.

Elszánt is vagyok, szóval ha ennyit kell dolgozni nem nagyon visel meg, sőt kifejezetten szeretek dolgozni, jelenleg is annyit szoktam amennyi csak belefér.


Hitel, finanszírozás nem lenne gond, mert elég sok pénzem van (itt nem száz ezrekre és pár milliókra gondolok) , annyi amennyi egy ilyen vállalkozáshoz kell, bőven elég.

2015. ápr. 2. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért dobj egy levelet, ha gondolod.

Hol és pontosan milyen profillal szeretnéd megcsinálni.

Hátha együtt tudunk dolgozni. :)

2015. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!