Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Heti 40 órás bejelentett...

Heti 40 órás bejelentett munkaviszony mellett szeretnék másodállásban egyéni vállalkozó lenni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Grafikusként dolgozom napi 8 órában egy cégnél, de szeretnék egyéni vállalkozóként is ezzel foglalkozni. Mivel bejelentett munkáltatóm fizeti utánam már a tb-t és társait, ezt már nekem még egyszer nem kell. A kérdésem az lenne, hogy milyen plusz költségekkel kell számolnom minden egyes hónapban? Két egyszerűsített példára is kérnék magyarázatot:


1. - Egy adott hónapban van 100.000 Ft bevételem, ebből mennyi pénzem marad, ha adózok és minden szart kifizetek, amit még ki kell?


2. - Egy adott hónapban 0 forint bevételem van, mennyit kell attól még fizetnem, mert van egy ev papírom?


Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 25. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100.000Ft jövedelem egy hónapba úgy , hogy még nem is adóztál igen csekélyke körülbelül maradna 50-60 ezred.
2015. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha mellékállásban vagy vállalkozó, és a KATA adózást vállalod, akkor havi 25.000 Ft-ot kell befizetned jövedelemtől függetlenül.


És az hülyeség, hogy ha a munkáltatód megfizeti a járulékokat, akkor neked nem kell. DE! Minden egyes jogviszonyban le kell adózni a jövedelmet, és járulékot fizetni!!!

Ha 4 munkahelyed van, akkor 4x!

2015. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1, 75e maradna

2, 25e fix, ha van bevételed, ha nincs akkor is!

2015. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én olyanra gondoltam, hogy ha a főállásomban a munkáltató kifizeti a TB-t, akkor azt nekem még egyszer már EV-ként nem kell.


Tehát akkor a KATA adózás az egy hónapra csak 25.000 Forintot jelent fixen? Mást mellette nem kell fizetni, csak ezt és a bevétel után adózni 27%-ot? Köszi!

2015. jan. 25. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:
De kell! A 25ezer forinttal megfizeted ezt KATÁsként. Nem kell semmi mást fizetni. Milyen 27%-ra gondolsz?
2015. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Úgy gondoltam, hogy így működik: Fizetem a KATA-t, ami 25.000 Ft és mellette minden bevétel után 27%-os adózok. De akkor úgy veszem le, hogy nem így megy és csak egyszer kell kifizetnem 25-öt, aztán már semmi kötelezettségem nincs. Vagy totál nem megy már a szövegértelmezés sem, így este nekem? :D
2015. jan. 25. 22:50
 7/7 anonim ***** válasza:

De mi az a 27%?


Az a gond hogy kicsit nagyon kevered a dolgokat.


Egyéni vállalkozó leszel heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett és választod a KATA adózást, akkor a havi fix fizetendő adó a 25.000 forint.


Ezen felül járulékokat nem kell fizetned, iparűzési adót természetesen igen, illetve a felmerülő egyéb költségeket is, pl kamarai hozzájárulást.

Ha áfás számlát szeretnél adni akkor már játszik az áfa is, ami független a KATA-tól, de mindenesetre nem lenne logikus a választása.


Ha 0 forint a bevételed akkor is kell fizetned. Éves árbevétel 6 millió forint, az e fölötti rész már 40%-al adózik de ahogy olvasom ez megint nem játszik nálad.


Vagy nem választod a KATA-t, és nem főállású egyéni vállalkozó leszel. Ekkor járulékot a tényleges kivéted után kell csak fizetni.

2015. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!