Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék MLM termékeket...

Szeretnék MLM termékeket boltban árulni. Van erre lehetőség? PL : Avon, Oriflame, Amway, Flp . Kell-e számlát (blokkot) adnom róluk? Hogyan lehet őket tovább értékesíteni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 2. 23:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

A számlaadás az most komoly kérdés??? Szerinted???

Az meg, hogy mit árulhatsz a cég üzletpolitikáján múlik. De van aki tesz rájuk nagyban és árulja a termékeket a cég engedélye nélkül.

2015. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én vagyok az a Bolond, aki szeretné legálisan művelni a tevékenységét, hogy minél kevesebb lehetősége legyen a hatóságoknak felkeresni, esetleg büntetni. :-)
2015. febr. 2. 23:37
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

MLM-mel nem fér össze a bolti árusítás.

Legálisan úgy tudsz árusítani, hogy felhúzol egy céget, bérelsz vagy veszel üzlethelyiséget. Vásárolsz gyártótól, nagykertől, eladod. Számlát adsz, könyvelsz, adózol, járulékot fizetsz, meggebedsz.

2015. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Te vagy az a bolond, aki MLM-el foglalkozik.
2015. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem, Én nem foglalkozom vele, de megfordult a fejemben, hogy ilyen termékekkel bővíteném a boltom kínálatát. Ezért kérdezem.
2015. febr. 3. 01:25
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván kell számlát adni, ha értékesítesz. Az MLM rendszerek lényege, hogy személyes tanácsadás útján történik az értékesítés, nem elfogadott az, hogy a bolti polcokról bárki le tudja venni. Ezt az MLM cégek a szerződésükben ki is kötik, ellenőrzik, "büntetik".


"5. AZ ÜZLETHELYISÉGBEN TÖRTÉNŐ ÉRTÉKESÍTÉS TILALMA

Az AVON termékeinek bármilyen formában történő bolti, vásári értékesítése, vagy kirakati szemléltetése a nagyközönséget kiszolgáló kiskereskedelmi forgalomban tilos!

Nem vonatkozik e tilalom:

a) az ügyfeleket csak előzetes bejelentés alapján fogadó szolgáltató üzletekre

b) az egyéni tagsági alapon működő klubokra (fitness klub, szauna, stb.)"

2015. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Miért ne lehetne. Mlmben forgalmazók is csak számlaképesen "vehetek ki pénzt belőle, ha forgalmaznak. A többi, maximum kedvezményesen vásárolhat.


Vannak egyes cégek akik tiltják az egyéb kereskedelmet annak aki üzletépítő akar lenni, de nem annak aki az eladja (aki így lehetsz akár te is aki kiteszi a boltba a terméket). Nem véletlenül, de ez nem jelenti azt, hogy Te mint vállalkozó, aki nem állsz szerződésbe a céggel ne árulhatnád.


Emellett elég Vaterán szétnézni hány mlm termék van fent, igaz az értékesítési mutatók elég gyengék.


Ez egy sajátos "belterjes kereskedelem", igazából max érdekességnek jó egy üzletbe, de erre alapozni én nem mernék bolti értékesítést. Voltak akik próbálkoztak, többek között én is ajánlottam annak idején egy flp-s srácnak, hogy a nyakán maradt árukészletet bizományba kiteszem, de hajthatatlan volt a kp-s fizetéstől nem tudott elrugaszkodni és az áraitól sem.


[link]



Egy hagyományos kereskedelmi értékestésben rugalmasabb és több lehetőséged van akár saját árképzés, akár egyedi beszerzések kapcsán, mint mlm termék esetén, de kiegészítőnek ki lehet próbálni.


Nem tudom az Avon hogy ellenőriz, amikor nem egy, kisebb üzletet látni Avon boltként városokban. A neten meg gondolom végképp nem ellenőrzik, így fordulhat elő, hogy tele van a Vatera és egyéb oldal ilyen termékekkel sokszor töredék áron, a forgási sebesség nagysága miatt,amiből is látszik, kérdéses ki veszi meg?

2015. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%
Még annyi kiegészítés, hogy pl. ebayen is érdemes szétnézni, mert ha áfakörös vagy, akkor EU-n belül áfa nélkül is be tudod olcsóbban szerezni azokat a termékeket, mint itthon egy üzletépítőtől.
2015. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak tisztáznám, hogy mit nem értek... Ezt magyarázzátok el nekem :-) : Van egy boltom ahol én dolgozom, és mint kiegészítő érdekesség szeretnék ilyen termékeket felrakni egy polcra, mert a pasiknak szól első körben a bolt tartalma, és a velük jövő hölgyeknek se lenne rossz kedveskedni. Megértem az MLM lényegét, de mi tiltja, hogy én magamtól vásároljak, és tegyem fel egy polcra, majd aki bejön hozzám, személyes konzultáció alapján megvásárolja a terméket. A terméket katalógus áron adom. A személyes konzultáció is teljesül. Csupán annyi, hogy előre megveszem (pénzt fektetek a termékekbe). Így elvben még csak blokkot se kéne adnom róla. De mivel becsületes vagyok, még az állam felé is lerovóm amit le kell. (Tehát becsületesebb lennék mint az aki házilag foglakozik vele). Miért nem éri meg a forgalmazóknak, hogy valaki vásárolja a termékeit? Szabjon limitet PL egy adott termékből X db-nál többet nem vásárolhat egy ügyfél...
2015. febr. 3. 12:59
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok. Iróniának szántam a számla kérdést.


Mivel a cégek 100%-os pénzvisszafizetési garanciát adnak (fél-egy évet) így sokat nem kockáztatsz. Hogyha nem veszik meg a terméket, akkor fogod vissza viszed és az eredeti számla ellenében vissza adják a pénzed.


A cégek amúgy nagyban tesznek arra, hogy ki hogyan árusítja a termékeit. Elviekben tiltják csak, viszont nem fogják kinyomozni, hogy ki az aki árusítja. Amúgyis, hogyha megtudnák, akkor is max ki tudnák tiltani a forgalmazót. Vagy ha az árusítónak nincs is szerződése a céggel, mert mástól szerzi be (szerződött forgalmazó) a terméket akkor meg max polgári peres úton tudnának valamit tenni. Ezzel sem foglalkoznak, mert értelmetlen lenne pereskedni.

2015. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!