Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri egyéni vállalkozást...

Megéri egyéni vállalkozást beindítani úgy, hogy kiegészítő munkát végeztem eddig a cégnek, ahol dolgoztam?

Figyelt kérdés
Egy ismert cégnél vagyok tesztvásárló, kiegészítő munkaként végeztem náluk munkát, látogatott boltok után kaptam a bért. Jó esetben havi 25-35 ezret tudok így összeszedni, ha nem számolom az útiköltséget. Mostantól csak számla ellenében adnak megbízatást. Érdemes kiváltani csak ezért egyéni vállalkozóit? Régebben is "ajánlották" nyelviskolák, amiknek dolgoztam óraadóként, de ahogy akkor tájékozódtam, nagyon nem érné meg, havi 0 ft kereset után is rengeteget kéne adózni? Van más mód, hogy ne legyen kényszervállalkozó, esetleg nyugtaadás, stb.? Sajnos per pillanat más kereseti lehetőségem nincs, vidéki vagyok.

2015. febr. 5. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Főállású vállalkozóként, ha KATA-s leszel, még akkor is havi 50 ezret kell befizetni, ennél olcsóbban nem lehet megúszni. Havi 25-35 ezer forintnyi bevételre nem szabad vállalkozóit kiváltani, mert többe kerül, mint amennyit keresel.

A nyelvtanítás már más tészta, ott ha heti 18-20 órát össze tudsz szedni, akkor már simán megéri. Persze ez is inkább csak nagyobb városokban működik, vidéki nyelviskolák jó, ha két csoportot tudnak adni egy tanárnak.

2015. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!