Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lakásétterem nyitását tervezem...

Rzoli11 kérdése:

Lakásétterem nyitását tervezem, vélemények, tapasztalatok ilyen és hasonló vállalkozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak vélemény:

nem szívesen mennék ilyen helyre. Bármi történhet a zárt ajtók mögött, és semmit sem tudsz bizonyítani. Nincsenek kamerák, nincsenek olyan ablakok, mint egy étteremben. Szakács végzettséged van? Bejelentenéd? Tudod azt biztosítani, amit egy étterem, hogy mindig friss hozzávalókból készüljön az étel, és utána minden egyes fogásból mintát őrzöl egy hétig, hűtőben, hogy ha bármi gond van, bevizsgálhassák?

Olvastam, hogy ilyen helyre mentek fiatalok, ettek, majd azt mondták, nem fizetik ki, vagy mondjuk nem az egészet, mert nem volt jó.

Mit teszel, ha társaságot kell fogadni, és te egyedül vagy max. 2-3 fővel vagy, és eltűnnek dolgok, azaz kirabolnak? Szerintem erre hamar rácuppannának bűnöző fiatalok, hisz legálisan mehetnek be egy idegem ember lakásába. Bezárhatod kulcsra a többi szobát, de ahol esznek onnan nem fogsz mindent kipakolni, a konyha gondolom nem zárható, vagy ha kimegy a fürdőbe, onnan sem fogsz kipakolni. Simán elvihetik a márkás, drága kozmetikumokat. Vagy nem mehetnek nálad wc-re?

Én nem szeretek idegeneket beengedni, ennélfogva nem is szoktam. Annyi átverést, kifosztást hallani, te pedig ennek saját magad mennél elébe. De persze te tudod, ez nem tapasztalat volt, csak vélemény, de azt is kértél.

2015. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen véleményt kértem, és köszönöm is.

Az étterem.nem a saját lakásokban volna kialakítva, egy kisebb lakást szeretnék erre a célra kialakítani, a vendéglátói részével nem hiszem hogy túl nagy gondom lenne, több mint 20 éve szakacs vagyok.

2015. febr. 18. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:

A "lakásétterem" egy informális megnevezés, hivatalosan ilyen nincsen.

Tarthatsz összejövetelt a lakásodban, de nem üzletszerűen. Persze ez egyfajta pengeélen táncolás, hogy akkor most miért is fizet a vendég, a vacsoráért vagy csak "véletlenül" ad neked pénzt.

2015. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szakács vagy, Te is tudod, hogy milyen engedélyek kellenének egy meleg konyhához, mennyi költséggel jár és mik az előírások. Szerintem valaki ezt trendbe behozta a sok valóságtól távol álló főzőshow láttán, de egy sznob rétegen kívül nem hiszem, hogy nagy jövője lesz ennek.


Pláne, ha csak az e-kereskedelem mintájára létrejött ebayről rendelek,Vaterán eladom példát vesszük alapul.


Rizikós, figyelik egy idő után az adóhatóságtól, próbavásárolnak, büntetnek. Hol éri ez meg bárkinek is, miközben bárki megtudja csinálni ahogy főzni is tud bárki az ismerősi körének.


De, ha már tényleg ezzel akarnál maszekba is foglalkozni, akkor lehet nem a lakások felé kéne nézegetned, hanem vidékre. És akkor már nem is jársz hivatalosan sem messze az igazságtól, a falusi vendégasztallal, mindenféle rizikó nélkül.


[link]


Én, mit szakács többek között ezt teszem.

2015. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!