Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozóként (nem...

Ha egyéni vállalkozóként (nem vagyok áfakörös) a Zentradaról vásárolok kell áfát fizetnem?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy én sima egyéni vállalkozó leszek, nem áfakörös. Alanyi mentes.

Külföldről de unión belülről szeretnék vásárolni. Uniós adószámmal.

Az összes nagyker oldalán azt írják, hogy áfamentes vásárláshoz adja meg közösségi adószámát.

Nagyon homlokegyenest más véleményeket kaptam. Most akkor ha megadom a közösségi adószámot, akkor abszolút áfamentesen kapom, de itthon sem kell megfizetnem az áfát utána?



2015. márc. 3. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy te fizetsz-e ÁFÁ-t nem függ attól, hogy ÁFA-körbe tartozol-e!

Igen, fizetsz.

Az számít, hogy az eladó ÁFA-körbe tartozik-e. Neked bruttó árat kell fizetned.

Hogy te nem vagy ÁFA-körös az azt jelenti, hogy te ÁFA-mentesen állítod ki a saját számládat. (Tehát, ha te nyújtasz valamilyen szolgáltatást, arról a számlát.)

2015. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy kint vagy itthon kell áfát fizetned. Mivel nálunk magasabb az áfa, így érdemes kint megfizetned.
2015. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021.08-tól már a Zentrada fizeti meg az ÁFA-t a Magyarországon teljesített ügyletekben!
2022. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!