Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A tehéntenyésztésbe jó pénz van?

A tehéntenyésztésbe jó pénz van?

Figyelt kérdés
Mivel egy város mellett lakok egy kis faluban, és szeretnék egy kis vállalkozást alapítani a tehéntenyésztést, a sok liter tejet pedigeladnám cégeknek. Szerintetek megérné ez nekem? Ez a cég alapítás mennyibe kerülhetne a több ezer tehénnel? És mennyire tudnék megélni belőle?

2015. márc. 4. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi pénzed van rá kb?
2015. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hely meglenne csak építkezni kell rá és teheneket vásárolnom és rengeteg ételt meg persze szerződést kötnöm. Jó pénz lenne benne? Megérné csinálnom?
2015. márc. 4. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nulláról indulsz nem éri meg.

Ha az eleséget is venned kell nem éri meg.

Ha van földed és gépeid és megtermeled az állatoknak az eleséget akkor megélhetsz talán belőle de hasznod nem sok lesz.

2015. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a majdnem szomszédunkban van egy nagy istálló. Évek óta próbálják eladni, hiába.

Hajnali 3-kor kelnek már vagy 30 éve minden egyes nap, és nincs hétvége, nincs ünnepnap. A pásztorok folyton cserélődnek, még ők sem bírják.

A kaja is sokba van, és azt a tej nem hozza vissza. Gondoskodj arról, hogy leadod, azaz vidd el minden nap autóval, de jó, ha adnak érte 20-30 ft-ot literenként. Árulhatsz házi tejet kb. 150-ért, de abból csak zsebpénz lesz, ráadásul ez feketén megy.

Meg nem ilyen egyszerű, hogy veszel pár tehenet, komoly ellenőrzésekre számíthatsz, állategészségügy, tisztifőorvos, stb., előtte az engedélyeket be kell szerened, ÁNTSZ, önkormányzat, stb.

Ha a lakók nem járulnak hozzá a környéken, vagy utólag balhéznak, akkor perekre is számíthatsz. Mármint ha ez lakott terület, vagy annak közelében van.

Egyrészt a szag: a napi több száz liter tehénvizeletnek nagyon durva, erős ammóniaszaga van. (Egy időben jártunk házi tejért, tapasztaltam.) Meleg, száraz időben ezzel nem tudsz mit kezdeni.

A másik elkerülhetetlen a trágya. Ebből lehet még egy kis plusz bevételed is, de a szagot megszüntetni nem lehet, és ha valakinek nem fog tetszeni, panaszt fog tenni. Ilyen ember mindenhol van.

De összességében szerintem több a kiadás, mint a bevétel, és nagyon, nagyon megterhelő. És nem teheted meg, hogy nem bírsz felkelni hajnal (éjjel?) 3-kor, mert fáradt vagy, és majd 7-kor mész fejni.

Ja, a szag után nem is írtam a zajt, ha több állat van, azokat már géppel kell fejni, ami több órán át tartó, monoton zajjal jár, naponta 2x.

Én nem szeretnék minden éjjel 3-4-kor erre ébredni, és biztos vannak még így ezzel páran.

Szóval ezt valahol nagyon külterületen tudod megoldani, a faluban, lakott területen nem fogsz rá engedélyt kapni.

2015. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Egy teheneszetet felepiteni tobb ezer tehennel milliardos nagysagrend.


Van annyi penzed?

2015. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megéri, mert a tej finom, és egészséges.
2015. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy tejipar cégnek eladni nem éri meg? Tudom sokban lenne de nemhiszem hogy sokpénz jönne vissza belőle.
2015. márc. 4. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Megéri, mert a tej finom, és egészséges."


Finom, de nem kifejezetten egeszseges.

2015. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bandus03 válasza:
Ha nincs olyan marhasok pénzed vagy földed akkor csak probálkoz ugy hogy 10 tehén az kb 12 föld persze vetés talaj lazítás aratás de ugy is kezdheted hogy másnak dolgozol például veszel egy kisseb traktort meg persze rá illővetőgép vagy eke és más nak dolgozol attól függ mekkora a föld ha nem ojan marha nagy mint pl 1,34 hektár nem az túl nagy próbálkozz ugy0,45 hektárt az elég kérdezi majd menyit fizessek? Ijenkor mond aszt maga mennyire gondolt ha oké csinálod és egy két év alatt veszel telket 10 20 tehenet és igytová az etetést ugy old meg hogy bérbe kérsz4 évig 1 földet és azon kazdákodsz de ijet legalább(földet) 15 vegyél bérbe.
2015. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!