Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállás mellett lehetek...

Főállás mellett lehetek egyéni vállalkozó, webshop-tulajdonos?

Figyelt kérdés
A pontos szituáció a következő. Férjemről lenne szó, a kérdést az ő nevében tettem fel. Van főállása, nekem nincs. Ha az ő nevére indítjuk be a vállalkozást, de én végzem az összes munkát, az mennyire törvényes? Számít ez valamit, vagy csak az a lényeg, hogy papíron minden rendben legyen? Mert ha saját nevemre csinálnám, fizethetném első perctől a járulékokat, aztán a bevétel is rizikós még így a legelső hónapokban. Mit gondoltok, működhet így?

2015. márc. 5. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha a férjed nevére indítjátok a vállalkozást, akkor is első perctől fizetni kell a járulékokat.


Hát nem törvényes, ha az ő neve alatt futó vállalkozást te csinálsz, mert vagy neki kellene, vagy alkalmazottként fel kellene vennie téged.

Az más kérdés, hogy a valóságban azért nehezen bizonyítható, hogy ki végzi a munkát, ha olyan tevékenység, amit otthon csinál az ember.

2015. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha másodállásban csinálja és nem Kata-s, akkor úgy tudom, nincsenek járulékok.
2015. márc. 5. 11:34
 3/15 anonim ***** válasza:
rosszul tudod
2015. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon nincs olyan legális bevétel, amiből ne kellene adót és járulékot fizetni...
2015. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
adózni kell a bevétel után, de milyen járulékok vannak, kifejtenéd? Változtak a szabályok?
2015. márc. 5. 11:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyugdíjjárulák, egészségbiztosítási járulék, munkaerőpiaci járulék...


Teljesen mindegy, melyikőtök nevén fut a vállalkozás, ezt meg kell fizetni.


De úgy járnátok a legjobban, ha a férjed lenne vállalkozó, és KATÁban adózna. Mert akkor havi 25.000.- lenne a fizetési kötelezettség. Bár ennél az opciónál maximalizálva van a bevétel.

2015. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék én ahhoz a határhoz közel kerülni.
2015. márc. 5. 14:03
 8/15 A kérdező kommentje:
És az egyszerű foglakoztatásról tudnátok valamit mondani?
2015. márc. 5. 15:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Annak napi fix járuléka van, és nem jár semmi biztosítással.
2015. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Mekkora hülyeségeket tudnak írni.Ha férjed főállásban dolgozik és be van jelentve valahol,akkor ott már a járulékai be vannak fizetve!Nagyon is jól okoskodtok,hogy az ő nevén futna a vállalkozás,pláne amíg ki nem derül hogy nyereséges-e.Járulékot nem kell fizetni,csak adót,a plussz befolyt bevétel után.Arra is érdemes odafigyelni,hogy így már egy másik adósávba kerülhet a férjed,de egy jó könyvelő úgyis kell és ő majd el mondja mit hogyan érdemes.Nyugodtan csinálhatod te a melót,mert miért ne dolgozhatna mondjuk rajta a férjed a szabadidejében.Én ugyanígy voltam,majd később 4 órában bejelentett mint alkalmazottat,és mivel gyesről jöttem vissza,12ezer körül volt csak a járulékom.
2015. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!