Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy éjjel-nappali bolt kb....

Egy éjjel-nappali bolt kb. mekkora haszonnal dolgozhat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nehéz megmondani. Sok mindentől függ. Pl. hogy hány van belőle a környéken. Nálunk pl. kettő van, és mindkettő jól megy, főleg a nagyobb,mert nagyobb a választék. Ők ünnepekkor is nyitva vannak, és mindig rengeteg vannak. Még éjszaka is. A másik kisebb, viszont központi helyen van, ezért oda is sokan járnak.

Függ attól is, hogy te dolgozol eladóként, vagy felveszel valakit, mert ugye az is kiadás.

2010. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Budapesten szeretnék a belvárosban nyitni, persze olyan helyen, ahol nem nagyon van a közelben éjjel-nappali. Eleinte természetesen én is dolgoznék, meg lehet a párom is. Olyan üzletet szeretnénk, amiben szinte mindent meg lehet kapni. Nem túl nagyot, de választék azért lenne. Az is érdekelne, hogy egy-egy termékre mekkora árrést lehet tenni (vagy nem tudom, hogy nevezik), mert ugye az éjjel-nappalikban picit drágábbak a termékek.
2010. febr. 16. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az árrés a művészet része a kereskedelemnek, nincs rá általános recept. Mégis, szerintem a következő koncepció bejöhet:

Az alap élelmiszerekre kisebb haszonkulcs, mondjuk hipermarket ár +10-20%, mert a vevők ezek árát ismerik és figyelik.

A turisták, üzletemberek által vásárolt termékekre és a luxuscikkekre nagyobb haszonkulcs.

Az egyedi termékekre, aminek az árát senki nem tudja fejből, amit nem szégyelsz. pl szójaszósz.

2010. febr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!