Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy könyvelőcég alapításához...

Egy könyvelőcég alapításához milyen személyi feltétel kell? Úgy értem, hogy a vezetők közül kell-e regisztrált mérlegképes vagy csak sima mérlegképes vagy egyik sem? Az alkalmazottak között kell-e regisztrált mérlegképes? Egyéb speciális dolgok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de aki ennyire nincs tisztában a jogi háttérrel, annak nem javasolt könyvelőcéget alapítani.
2010. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.Én egy könyvelőcágől azt is elvárom,hogy naprakész legyen a számvitel,pénzügy,adóügyekben.Legalább a vezetője rendelkezzen egyetemi végzettséggel,a beosztottak pedig minimum mérlegképesek legyenek.
2010. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocs, de nem ez volt a kérdésem :)
2010. febr. 19. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én javasolnám, hogy a vezetőnek legyen regisztrált mérlegképes végzettsége, már csak azért is, hogy tudja irányítani, felügyelni a munkát, hiszen az ő cégét fogják büntetni perelni ha nem megfelelően végzi a munkáját a vállalkozás. De az alkalmazottaknak is gyakorlottaknak kell lenniük, mivel nem tud a vezető mindent személyesen felügyelni, mert elég szorosak a határidők.
2010. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen kell mérlegképes könyvelői végzettség vagy azzal egyenértékű képesítés. Azt, hogy regisztráció szükséges-e, az a könyvelt cég éves nettó árbevételétől függ.

A számviteli törvényben szépen le van írva, ki jogosult ezt a tevékenységet végezni.

Az alkalmazottaknak nem fontos a regisztráció, de fontos, hogy képzettek, és gyakorlottak legyenek.

2010. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azért is tartom fontosnak a regisztrált méglegképes végzettséget, mert felelősségbiztosítást csak ilyen könyvelő felelősségvállalásával kötnek. Márpedig a mai magas büntetési tételek mellett érdemes felelősségbiztosítást kötni. Nekem is van, de szerencsére még nem volt szükségem arra, hogy igénybevegyem, de nyugodtabban alszom.
2010. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!