Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet ebből komolyabb gondja...

Lehet ebből komolyabb gondja az ismerősömnek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek van kft je, számítógép szervizt üzemeltet, engedélyei nincsenek, mindig ad számlát, de adót nem fizetett évek óta. Alkalmazottai viszont nincsenek. Inkasszó van a cégen, adószámot törölték. Évek óta csinálja így, vagyona nincs. Lehet belőle börtönbüntetés? A tartozásoknak következménye nem lehet mert semmilyen vagyona nincs. A cég adótartozása több millió Ft.

2015. ápr. 8. 15:27
 1/7 HSz76 ***** válasza:

Lehet gondja, akár börtön is.

Költségvetési csalásnak hívják, amit üzletszerűen művel az ismerősöd.

2015. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bevallja az adót, csak nem fizeti meg, abból nem lehet börtön. Ha be sem vallja, akkor elvileg lehet, de a gyakorlatban nem lesz ha büntetlen előéletű.
2015. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez a rendszer elég hülyén működik így. Ha számlát nem adok arra harapnak, de ha nem fizetem be az adót annak nincs következménye. Pedig mind a kettőnek ugyanaz a végeredménye, mivel az állam nem jut bevételhez.
2015. ápr. 9. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
De van következménye, végrehajtási eljárás ibdul, csak nem bűncselekmény. Az elég érdekes lenne ha lejárt tartozással rendelkezni büncselekmény lenne, akkor az ország 2/3-a börtönben csücsülhetne.
2015. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csinál vagy egy másik céget pillanatok alatt, és újra indul a folyamat. Ha ez a rendszer ilyen én is vállalkozni fogok.
2015. ápr. 9. 11:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Csinál vagy vesz* (Ezt akartam írni)
2015. ápr. 9. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt ez működött, de ma már nem ilyen egyszerű a dolog.
2015. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!