Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek számlaképes?

Hogyan lehetek számlaképes?

Figyelt kérdés
24 vagyok, számítógépeket javítgatok egyetem mellett, most felkértek rendszergazdának is havi 40 ezerért, de kéne róla számlát adnom, meg jó lenne hivatalosan csinálni a dolgokat, persze piciben, hisz így is havi 15-50 ezer jön össze a kis melókból. Mi a teendőm?

2015. ápr. 13. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó leszel.
2015. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen kis bevétel mellett nem fogja megérni, a végén még ráfizetsz. A jelenlegi szabályozás ilyen alacsony jövedelmezőségre nincs kidolgozva.
2015. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Icus47 ***** válasza:
53%

Nem leszel számlaképes, de teljesen legálisan

alkalmi munkavállalóként szerintem tökéletesen megoldható.5 napot dolgozhatsz folyamatosan, 15 napot dolgozhatsz egy hónapban, és max.90 napot egy munkáltatónál.

Másik lehetőség az egyéni vállalkozás KATA.adózási mód alkalmazásával.

2015. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Icus47 ***** válasza:
54%

Az előző válaszomhoz:

A 90 nap egy naptári évre értendő

2015. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak a KATA havi 50 kiló kiadás tisztán

6 milliós éves árbevételnél éri meg kb

2015. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Icus47 ***** válasza:
Igaz az 50 e Ft, de csak a főállású "KATA"-ra
2015. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!