Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szakembert keressek?

Milyen szakembert keressek?

Figyelt kérdés

Van egy tárgy, amiből szeretnék legyártatni műanyagfröccsöntéssel kb 1000 darabot egy esküvőre.


Találtam is egy céget, ami fröccsöntéssel foglalkozik, de ők nem készítenek szerszámot hozzá.


Mondták, hogy készítetsem el a szerszámot és akkor ők legyártják a tárgyakat.


Milyen szakember készít ide szerszámot?



2015. ápr. 27. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
CNC gépkezelő.
2015. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehát egy cnc maszekost, akinek lehetőleg van otthon gépe, vagy van egy kis vállalkozása.


Amúgy mennyibe kerül egy szerszám készítés? (Nem bonyolult, egyszerű szerkezetű tárgyról van szó)

2015. ápr. 27. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:

eleve ott kezdődik, hogy nem mindegy milyen típusú a fröccsöntő gép, aztán nem mindegy milyen a tárgy alakja, mivel az meghatározza a technológiát és a beömlőrendszert, amivel le lehet önteni rendesen


alsó hangon egy fészekkel, tervezéssel kb 30-40 millió forint körül lesz

2015. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem más árfekvésben gondolkodott. :D
2015. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék, ha tényleg 30-40 millió lenne, abból kijönne egy teljes 3D scanner-nyomtató pipeline és 1000 darab bármi.
2015. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem gondoltam volna, hogy ez ennyibe kerül.
2015. ápr. 27. 19:06
 7/9 A kérdező kommentje:

Van egy 3d nyomtatott prototípus. Szóval a szerszám készítő eltudja készíteni a szerszámot.


Az, hogy fészek is kell hozzá azt nem tudtam.

2015. ápr. 27. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:

a szerszám készítő rajzból vagy CAD modellből dolgozik, ha van 3D nyomat modellnek kell lennie, ez mondjuk csökkenti a tervezés árát, de ettől még szerszámot kell tervezni


a fészek az üreg, amiben a forma ki fog alakulni


és nem a sarki ócskástelepről hozzák az acélt se, amiből a szerszám lesz


ha annyira akarod, akkor kérdezd meg a céget kivel gyártatnak szerszámokat és kérj ajánlatot - annál is inkább, mivel a szerszámnak passzolnia kellene a gépbe, amibe tervezik, tehát kell a típus és méret

2015. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ok. Világos.


Nem ismerem ezt az ipari területet és ezért nem tudok nagyon sok mindent.


Azt gondoltam, hogy a fröccsöntés elég olcsó eljárás.

Azt nem tudtam, hogy a szerszám készítés ilyen horribilis ár.

2015. ápr. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!