Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számítástechnikai vállalkozás...

Számítástechnikai vállalkozás mennyire lehet életképes Budapesten?

Figyelt kérdés

Elsősorban az alábbiakkal foglalkoznék:


Számítógép és perifériák javítása

Hálózai hibák javítása

Hibakeresés

Alkatrész beépítés

Driver telepítés

Operációs rendszer újratelepítés

Vírusírtás, Beüzemelés

Szakvélemény, Monitor javítás, Nyomtató javítás



2015. máj. 12. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok, amiket szinte mindenki meg tud csinálni anélkül, hogy fizetne érte valakinek, ráadásul már most is van egy millió ilyen szerviz/bolt, ahol nyújtanak ilyen szolgáltatásokat.
2015. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam, nemcsak pesten, de mindenhol ez a piac telített.
2015. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért kérdeztem, mert jelenleg egy közepes méretű angliai városban van a vállalkozásom ami nagyon jól megy, de a család miatt hazamennék, és otthon is ezt szeretném csinálni.
2015. máj. 12. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az a helyzet, hogy magyar ember nem szeret az olyasmiért fizetni, amit meg tud csinálni maga is, vagy meg tud csináltatni a szomszéddel egy sörért.
2015. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

20:44!


Igen, magam is erre gondoltam, sajnos. Itt a városban lakik 200-220.000 ember, mégis szépen megél többféle vállalkozás is, köztük olyanok is, amik Magyarországon még Budapesten sem nagyon. A vásárlóerővel van a legnagyobb gond, ha több lenne az embereknek a pénze, akkor többet is költenének.

2015. máj. 12. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Semennyire :(


Amik vannak vállalkozások ilyesmivel azok jó része is vegetál.

- a magyar ember nem szeret fizetni ilyesmiért, inkább 3 hétig a GYK-n vagy a prohardveren próbálja magát IT-sé képezni

- ha mégis muszáj fizetnie, akkor első körben a legolcsóbb megoldást választja, a szomszéd kissrác majd megcsinálja

- ha elromlik a bojler, akkor bojler szerelőt hív, ha elromlik a konvektor, akkor fűtés szerelőt, ha elromlik a számítógép, akkor ingyenes megoldás kell.



Szóval amíg ez Európa nagy részén (Svájcról vannak tapasztalataim) jól működő iparág, addig idehaza mindenki ért hozzá, ha mégsem akkor is ért hozzá, ha még ezután sem, akkor is megpróbálja, és ha végül egyáltalán nem megy, akkor a hasonló ismerősök között próbál ingyenes megoldást találni.

2015. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szuperpocok válasza:

Amikor láttam a kérdést azt hittem, hogy Startup-ot alapítasz :D


Mellesleg, én nem tartom magamat számítástechnika zseninek, de ezek közül sokat meg tudok csinálni magamnak én is. Nem arról van szó, hogy nem szeretnék fizetni érte.


De ez a piac tényleg nagyon telített itt.


És szerintem az, hogy egy vállalkozás jobban megy Londonban mint Budapesten, abban nagy szerepet játszik az, hogy Londonban vannak 8 millióan, Budapesten meg 2 millióan ;)

2015. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha elromlik a bojler, akkor bojler szerelőt hív, ha elromlik a konvektor, akkor fűtés szerelőt, ha elromlik a számítógép, akkor ingyenes megoldás kell. "


Bojler meg konvektor nelkul nehez az elet, de a szamitogep luxuscikk, normi, hogy arra kevesbe hajlandoak az emberek kolteni. A kis hanyad, aki otthon munkara hasznalja, az altalaban ert hozza, a maradek meg elviszi a sarki szervizbe.


Nem cafolni akarom az allitasod, vagy barki folott itelkezni.

2015. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó: lehet, hogy a példák nem voltak tökéletesebbek, de szerintem le lehet venni belőlük ami mögöttes gondolatot.


Ha segít, akkor a bojlert cseréld TV-re, vagy bármelyik olyan szolgáltatásra, amihez most embert hívsz teljesen természetesen, pedig magad is meg tudnád csinálni (egy windowst teljesen újratelepíteni simán minimum 1 óra minden beállítással, driverrel, programmal, egy hajvágás 20 perc alatt megvan hajvágó géppel, mégis fodrászhoz járnak az emberek, de a win telepítést ingyen várják el, azt sem mondhatod, hogy ahhoz meg hajvágó gép kell, mert gép telepítésnél is előfordul, hogy bizony külső CD-t kell vinni, mert nincs a gépben).

2015. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!