Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ez jo befektetes...

Szerintetek ez jo befektetes lenne?

Figyelt kérdés
Megvenni ut melleti (illetve bekoto uttal rendelkezo) nagyobb foldteruletet, ami kb senkinek nem kell (es persze arulja a jelenlegi gazdaja) majd egy gyorsszerkezetu nyitott tetos raktart felepitenek ra ( ez nem olyan nagy koltseg 1-3 millio engedelyekkel) es kiadnam berbe az allamnak. ( szoktak berelni ilyen epitmenyeket, a strategiai buza, cukor, takarmany... Tarlasara. Kb 5-6 milliobol kilehetne hozni es a berlemeny magasan meghaladna egy pesti lakasbol bejovo alberleti dijat (ami ugye normalis helyen 10-12millio 40-50 nmes kiadod 80 ezer. Ez 6 millio es kiadod minden evben mondjuk 6 honapra (szezonra ) az allamnak 1-1,5 millioert.

2015. máj. 12. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ez így működik, akkor igen, ez egy jó befektetés lenne. Hajrá!
2015. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az állam a fityeszes haveroktól bérli ám az ilyeneket....
2015. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neked ilyen kiváltságod nem lenne, hacsak nincs vmi ismerősöd a megfelelő helyen. E nélkül veszett ügy.
2015. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ismeretsegem nincsen ilyen szinten (akiket ismerek allamigazgatasbol, azok inkabb helyi kis csivovnyikok, akiket a szuleik rakytak be a polgarmesteri hivatalba) viszont ismerem a business analysis-t kiszamolnam feketen feheren, hogy az orszag melyik reszen eri meg legjobban, ugy, hogy jozan dontesnel (amit a szinten ilyen ismeretekkel rendelkezo mibniszteriumi tisztviselo, aki a tudasa alapjan ul ott! Ugyanarra az eredmenyre jut, hogy az enyemet kell kiberelni. Olyan szempontok alapjan, mint pl nincs a kornyeken, mas alkalmas epulet, a terulet, problemas, mert arvizes, belvizes, szikes... A telephelyem bekotouttal rendelkezik igy konnyen megkozelitheto... Tehat a negativ oldalon annyi lenne, hogy nem vagyok csokos, az osszes tobbi a pozitivon lenne. Igy mar csak kivennek nem?
2015. máj. 12. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, így sem.


Az állami pénzköltés egyetlen szabálya:

- Haver kapja dupla áron, majd a felét visszacsúsztatja.


100x inkább teszik egy előnytelen helyre akár falukkal odébb a haverhoz, mint hozzád.

2015. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vennék ki, senkit nem érdekel, hogy milyen tuti befektetést raktál össze, van nekik éppen elég (a tiédnél jóval schwarzabb és számukra jóval kedvezőbb) pénzforrásuk. Plusz ha ez ilyen könnyen menne, bárki megcsinálhatná. Sajnos ezt is, mint az összes pályázatot az alapján döntik el, hogy a kormányhoz mennyi közöd van. (Ami meg a pénzt illeti, kéz kezet mos, mindenki mutyizik).

És nem a levegőbe beszélek, pár évig dolgoztam annál a bizonyos cégnél, ahol ezeket a döntéseket meghozzák .

2015. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"És nem a levegőbe beszélek, pár évig dolgoztam annál a bizonyos cégnél, ahol ezeket a döntéseket meghozzák ."


Első vagyok.


Korábban azt javasoltam volna, hogy ne hallgass a károgókra, ha olyan információid vannak erről a szektorról, ami a válaszolóknak nincs, akkor tényleg érdemes megcsinálni, és a hiedelmekre ne adj, csak a hiteles válaszokra.

Ezt a választ látva ("dolgoztam annál...") viszont én is úgy gondolom, hogy nem érdemes. Ha a döntéshozás csak arról szól, hogy valakinek a valakije vagy, akkor azt bizony nem tudod megcsinálni.

2015. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor jó, ha találsz nem-állami célpiacot.
2015. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki dolgozott annál a bizonyos cégnél ...


Ezért mondtam, hogy nem lenne ez rossz ötlet, meg amúgy a föld mindig jó befektetés, bár most a jelenlegi földtörvények eléggé megnehezítik a gazdák életét. Plusz azt remélem tudod, hogy magánemberként maximum 1 hektár földet birtokolhatsz.


Plusz nehéz most földet vásárolni, fél éves folyamat körülbelül, 60 nap kifüggesztés, mialatt az elővásárlásra jogosultak lenyúlhatják Tőled, (plusz ugye maga az állam az első az elővásárlási sorban, de ők nem szoktak ráugrani)


Ettől függetlenül a föld jó befektetés, mert tartja az árát, egy gyümölcsöst mondjuk viszonylag kis költségből lehet csinálni, persze idő, mire visszahozza a befektetett pénzt, de hosszútávra kell ezekkel gondolkodni.

A haszonbérletet meg jól meg kell gondolni, nem mindig éri az meg annyira hidd el nekem ...

2015. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
próbáld ki, csak ne várj csodát!
2015. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!