Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást lehet...

Milyen vállalkozást lehet beindítani 500 ezer ft-ból, amit kezdetben lehet egyedül végezni? 19 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az orvosi egyetemre, de idén nem kerülök be.

Nem szeretnék 500ft-os órabérért dolgozni, napi 8-10 órát, hogy hó végén kapjak kb. 100 ezer ft-ot...

Jobb ötletnek látnám, ha be tudnék indítani valamilyen saját vállalkozást és abba fektetni akár napi 10-12-14 órát is temérdeklenül, akár ingyen is, jövedelem nélkül, hogy esetleg hónapok alatt be tudjon indulni.

A marketing, szórolap és internetes hírdetéseket ingyen vàllalná egy ismerősöm, rokonom, aki segítene nekem a promóban.

Iletve bármilyen webshopot is meg tudna csinálni nekem, profi minőségben. Ilyen dolgokra nem kell pénzt költenem.

De mégis nulla szakértelemmel, egyedül miben lehetnék sikeres?

Mi az, amit ilyen kevés tőkéből be lehet indítani?

Gondoltam pl nyitni valami fagyizót vagy jégkásásat, esetleg egy tolós kocsit megvásárolni és a balatonon olcsón árulni vattacukrot, főttkukoricát vagy bármit...

Esetleg valami szállítmányozás. Van saját autóm is.


Adnátok pár tippet? Sajnos nem vagyok teljesen tisztában egy vállalkozás költségeivel.


Mindenképp ezt akarom, ha nem jön össze, akkor elbukom a pénzt maximum, de olyat szeretnék alkotni, ami talán úgy befuthat 1 év alatt, hogy egy alkalmazott viheti esetleg a boltot amíg én tanulok. Esetleg egy rokon, családtag.


2015. máj. 19. 23:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Ami még nagyon izgatja a fantáziámat és amiből sok pénz is lehetne, az a takarítócég vagy felújító cég!


Online nagyon profira lenne hírdetve az egész, minden féle extra, exkluzív dolog lenne benne és profi munkát ígérnék, aztán veszek fel embereket alkalmi munkára, ha van megrendelés.


Pl egy takarító cég... Kivinném a takarítókat a megrendelés címére, saját felszereléssel, saját tisztítószerekkel, gépekkel...


Vagy festő, burkoló, hasonló munkák.

2015. máj. 19. 23:36
 2/6 A kérdező kommentje:

Vagy olyan oldal, mint a rosszlányok.hu, castingot tartanék, és rajtam keresztül adnám ki a munkát, de az átlagnál sokkal szebb lányok, minden esemény után orvosi vizsgálat, ami bizonyítja a betegségmentességet.

Mindez albérletben.

Bár nem tudom, hogy ez jogilag mennyire lehetséges, ha jól tudom, nem törvénybeütköző.

2015. máj. 19. 23:41
 3/6 anonim ***** válasza:

először tudnod kellene vaamit, amihez értesz mindenből nagyra kinőhti magát az ember.



pl ismerek aki programozónak tanul, nagy cégeknek szerkeszt weboldalt 100 ezres "zsebpénzei" vannak belőle

vagy ismerek egy hegesztőt, de a saját kis garázsában kocsikat is szerel, hol ezt csinál, hol azt, a 8 órás melója és plusz a maszek, sacc 200 örül van nettóban

ismerek olyat, aki csupán nyelvet tud, de protekcióval egy cégnél, ő a külföldi kapcsolattartó, rengeteget keres szintén és csak irodában ül



szóval én csak azt látom, hogy azzal lehet csak elindulni amid van(amihez értesz)azt kell magasra fejleszteni, hhez már csak jóljönne a kapcsolatok, de az az utad során úgy is jön

2015. máj. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy a vállalkozások bukásaránya, és sokszor van olyan is, hogy valaki az első években is minusos nemhogy első egy-két hónapban. Egyéni vállalkozóknak havonta kb 40 ezer Ft-ot be kell fizetni ha jól tudom, jó ha vannak tanácsadóid akik bennevannak a szakterületben és jó ha neked is van tapasztalatod, kell piackutatás, a szórólap elég eredménytelen hirdetési forma, egy nap alatt elszórathatsz 10 ezer Ft értékű szórólapot, úgy hogy nincs rá jelentkező. Webshop is mit ér, ha alig van látogatója, mert nem költöttél egy rakás pénzt a hirdetésére, egy weboldal is sok év sokszor mire lendületbe kerül, fagyizó-vattacukorhoz is engedélyek beszerzése bizonytalan meg jóval több tőke.


Inkább tartsd távol a kis tőkédet az MLM-ektől, mindenféle lehúzós befektetési ajánlatoktól, meg a forexezéstől, akik meg fognak a kiírásod miatt keresni, és menj egy egyetem vagy főiskola gazdasági szakára tanulni vállalkozásszervezésről, befektetésről, pénzügyekről, logisztikáról, marketingről, könyvelésről, adókról és effélékről, vagy menj külföldre dolgozni.

2015. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint nem az engedélyekhez, de szerintem jóval több tőke kell a mobilkocsis bizniszhez 500-nál, meg nem árt kapcsolatokkal rendelkezni, konyítani a logisztikához, a marketinghez, az adózáshoz, stb. Meg jobb esetben az is lehet, hogy megy az autós, takarító, vagy fagyiskocsis vagy akármilyen bizniszed közepesen 3 évig, aztán befuccsol, akkor mit csinálsz? Stabilabb ha inkább előtte szerzel valami üzleti diplomát, vagy ha külföldön keresel fix állással magas órabért.
2015. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg minek vállalkoznod, ha orvos akarsz lenni? Mivel nem vettek fel az orvosira, akkor tanulsz fél-1 évet és jövőre újrapróbálkozol, meg mellékállásban elmész egy kórházba takarítani, ápolónak vagy másnak, hogy kapcsolatokat szerezz az orvosszakmában, nem?
2015. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!