Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet úgy "webshopot" nyitni,...

Lehet úgy "webshopot" nyitni, hogy csinálsz a termékeidnek egy designos honlapot, ahol egyenként bemutatod a termékeket, de a rendelés menüpont minden esetben egy-egy vaterás linkre mutat?

Figyelt kérdés
(Vagyis az oldaladon mutatod be a terméket, de a rendelést a vaterán bonyolítod, és a kettőt összekötöd? )Azért lenne fontos tudnom, mert azt olvastam, hogy az önálló webshop működtetése elég bonyolult (engedélyeket kell beszerezni, stb.), viszont önmagában a vaterán árusítani meg nem tűnik valami profinak (mindenképp kellene egy önálló oldal.)

2015. máj. 22. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogi oldalról ez is webshop. De ha csak Vaterára töltesz fel dolgokat és ott adod el üzletszerűen, az is ugyanaz a kategória.
2015. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden termékre egy vaterás link lenne csak, az kb ugyan olyan béna lenne szerintem. Legalább is neked nem gerjesztene több bizalmat...
2015. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A saját webshop és a kereskedelmi célú vaterázás gyakorlatilag ugyanúgy adóköteles. Igen, ha valamit megveszel azért, hogy eladd, az vaterán is adóköteles már az első darbtól.
2015. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem az adózás miatt kérdezem, mert nyilván adóznék (nem ezt akarom elkerülni a vaterás megoldással.) Viszont az önálló webshop indításához úgy tudom, kell mindenfajta egyéb engedély is (ügyfélszolgálatot kell működtetni, ezenkívül valahogy biztosítani kell a szállítást is, tehát bonyolultabbnak tűnik a dolog.) Ráadásul többen árusítanánk az adott oldalon, a vaterán pedig ez jól elkülöníthető lenne (mindenkinek lenne saját felhasználóneve, stb.), így nem fordulhatna elő olyan, hogy mondjuk a webshop üzemeltetőjeként nekem kell felelősséget vállalnom a többiek tevékenységéért. Vagy rosszul látom a dolgot? (Nem jobb ez a vaterás megoldás?)
2015. máj. 22. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!