Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagy alkalma...

Egyéni vállalkozó vagy alkalmazotti viszony?

Figyelt kérdés

Egy barátom megkért, hogy társuljak hozzá egy vállalkozásban és 50-50%-ban osztoznánk a hasznon vagy a veszteségen.


Kétféle verzió létezhet.


1. Ő azt javasolta, hogy váltsam ki az egyéni vállalkozóit. Ekkor egy csomó járulékot kell fizetnem és meg kell birkózni a bürokráciával is.


2. A másik lehetőség az, hogy alkalmazottként vagyok bejelentve a céghez. Ezzel nem kell bajlódnom gy csomó dologgal, viszont ebben az esetben nem igazságos az 50-50%.


Melyik a kifizetődőbb? Ti milyen kompromisszumot kötnétek?



2015. máj. 26. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a cég? Mennyire életképes? Van üzleti tervetek? Mennyi tartalékotok van? Ki a célcsoportotok? Ki a konkurenciátok?
2015. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha társulsz, akkor már társas vállalkozás nem?


Miért hiszik azt, hogy csak vagy-vagy létezik?


Alapból inkább egy főállás mellett vállalkozói, de ahhoz hogy megéri-e sokkal többet kell tudni ehhez. (Ahogy az előző is írta, minimum egy életképes üzleti terv, reális piacismeret, stb.)


Ha nincs munkahelyed, menj el munkanélkülire legalább egy hónapig, hamarosan indulnak az önfoglalkoztatóváválás támogatás pályázatok.


Ha a barátod képbe van ezekkel a lehetőségekkel, akkor eleve ezzel tervezne szerintem. Talán így lehetne kivitelezni, hogy Téged kivesz a munkaügyiből akár az életképes üzleti tervével, akár mint munkahelyteremtő.


Ha nem sikerülne, legalább lesz egy visszaigazolásod, hogy nem jó az üzleti terv, amibe "bele akartak rángatni".

2015. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez egy IT szolgáltatást nyújtó cég, melyet ő már 3 éve fejleszt saját forrásból, mivel elsősorban fejlesztőként dolgozik és 1 éve értékesít. Eddig két értékesítése volt kb 3 millió ft értékben.

Ő agyon jól ismeri a piacot, számtalan cégnél járt és mindenhol találkozott ezzel a problémával.

Konkurensek vannak, de lényegesen drágábbak, mint az ő megoldása és elég bonyolultak.


Igen létezik a piac. Elsősorban a KKV-k. Üzleti tervről még nem kérdeztem, de ez lesz a következő lépés.


Azért aggódom, mert a KKV-k köztudottan elég nehéz piac. Elsősorban a kapcsolatfelvétel és az eladás nehézkes. Ennek fő oka, hogy nincs olyan sok pénzük és ezért ha úgy tűnik, hogy tukmálni akarsz valamit elhajtanak.

2015. máj. 27. 10:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor azt hiszem másik kérdésnél is volt erre vonatkozó kérdésed...


3 milliós bevétel 3 év alatt, két megrendeléssel, azért nem túl nagy durranás. (Egy másodállású webshop egy év alatt forgalmaz ennyit)


Ha ezt fő állásban végezné, akkor csak járulékra elment volna ez az összeg, anélkül hogy egy forintot is keresett volna vele. Nem tűnik túl jó lehetőségnek szerintem, de lelked rajta.


Emellett azért tegyétek tisztába, hogy mit is jelentene ez:


"társuljak hozzá egy vállalkozásban és 50-50%-ban osztoznánk a hasznon vagy a veszteségen. "


Mert egyénivel ez nem kivitelezhető.


Vagy Kft-be (Bt-be) tudjátok megoldani az osztalékot, vagy megbízásival tud , mint külön adószámos magányszemély megbízni Téged, amihez nem kell még egyéni vállalkozói sem, vagy alkalamazottként.


De mégegyszer ilyen múltú eredményeséggel, ez nem jól működő vállalkozásra vall, ahol még az alakalmazotti bér kifizetése sem lenne garantálva.

2015. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1 éve értékesíti csak nem 3 éve. A másik két év az fejlesztéssel ment el meg piackutatással. Tavaly kezdte el értékesíteni és összesen két helyen adta el.


Azt hogy hány helyen próbálkozott azt nem tudom tehát a siker arányt nem tudom.

2015. máj. 27. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésképpen, de ha foglalkozott piackutatással,akkor tisztába kellene lennie, hogy hol és mekkora fizetőképes keresletre számíthat.


Ha jó a termék, akkor ez a két értékesítés, max dupla annyi megkereséséből kellene hogy megvalósuljon,ennyi idő utám.


De igazából a jó terméket nem ajánlani (tukmálni) kell, hanem csak meghirdetni a megfelelő helyen és áron. Mivel az igazán piacképes terméket maguk a vásárlók, illetve a célközönség maga keresi. Ezért is van, hogy nem veszi jól ki magát a megkeresés, tukmálás.


Ha ez "csak" egy helyettesítő termék, mert pl ahogy írtad is van konkurencia és adott esetben drágábban, de lehet más szempontok miatt már hazúsználják a kkv-k az ő termékeiket, tehát nem egy valós problémára épülő terméket fejelsztett, csak "fapadosabbat", olcsóbbat, könnyebben kezelhetőt, stb. akkor már piaci kihívóként lép a piacra, ami megint más kategória.


Hasonlóképp mint ezen a videón is látszódik e téren:


https://www.youtube.com/watch?v=3vhHE9ibYYg


Én összességében azt javaslom, hogy ne válts erre még ki egyénit, csak inkább egy adószámot, és piackutatási megbízási szerződéssel, meghatározott jutalékért próbálkozz eladni párat, illetve a szoftverhazsnálatotához szükséges betanítási folymatot is végezheted így neki, ami megint csak egy plusz lehet (bár jellemzően ez már-már alap szolgáltatás a szoftvereknél).


Ezzel jóval kevesebb költésged lesz neked is neki is, így nem kell az eladási árba még ezt is pluszba beépíteni. Ha megy, akkor akár társulhatsz is hozzá később.


A KKV-knak vannak kiírva most pályázatok, pl. piacra jutás támogatása. Ha belefér ebbe a profilba a termék, hívjátok fel a figyelmet a megkeresésetekben erre építve a cégvezetőnek és ajánljatok partnerséget, esetleg pályázatírást és beszállítást feltéve, hogy a barátod meg is felel a pályázati feltételeknek mint szolgáltató.

2015. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amíg nem tudjátok megkülönböztetni a terméketeket más terméktől, addig a terméketek kb semmit sem ér. Azt sem tudjátok, hogy ki a célcsoport, abból, amit leírtál, hogy egy 1 ember által fejlesztett alkalmazásól van szó és cégeket kerestek meg.. maximum valami sufnituning kkt lehet, mert enterprise cég, de még középvállalkozás sem fog olyan cégtől venni semmilyen szolgáltatást, ahol a support nem biztosított. 1 emberrel supportálni pedig nem lehet.


A helyedben biztosan nem ugranék bele ebbe a dologba, mert a 3 milliós bevétel az semmi. Gondolom az a 3 millió is bruttó, tehát duplán semmi. Azt leosztjátok 2 felé, akkor 3 millió * 0,7874 / 2 és ezt még adóval és járulékokkal csökkentve vehetjük ki.

2015. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Norbert. Sokat tanultam.


Azt hiszem ez egy helyettesítő termék inkább, de azt gondolom, hogy a bonyolultság és a nehezen betanulhatóság valós probléma lehet tekintve, hogy ez mind pénzbe és időbe kerül és a hatékonyság nem garantált.


Meglátjuk, hogy hol tudjuk ezt meghirdetni, mert a hideg hívás és emailmarketing, vagy személyes megkeresés tulajdonképpen egy kaptafára való és nem működik.


Beszéltem délelőtt és azt mondta, hogy egy önkormányzatnak is értékesítette a terméket.


Utána nézek ezeknek a pályázatoknak és utána kérdezek az üzleti tervnek, illetve számolnom kell.

2015. máj. 27. 12:14
 9/9 A kérdező kommentje:

A hetes válaszolónak:


Igazad lehet, bár nem tudom, hogy a járulékok mértéke, hogy alakul, mivel neki van egy főállása én pedig diák vagyok még.

2015. máj. 27. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!