Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piacon szeretnék árulni saját...

Piacon szeretnék árulni saját termesztésű gyümölcsöt. Milyen engedély kell hozzá?

Figyelt kérdés

A kertünkben rengeteg gyümölcsfa van(szilva, cseresznye, barack, de van csicsóka is), és a szüleim megengedték, hogyha leszedem és eladom, enyém lehet a pénz. A helyi piacon árulnám(megyeszékhely). Milyen engedélyek kellenek?

19 éves vagyok.



2015. jún. 1. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mezőgazdasági kistermelő" NEM ŐSTERMELŐ!!! évi 600 ezer Ft bevétel alatt külön nav engedély és bejelentkezési herce-hurca nélkül árulhat akár piacon, akár a kapu-aljban. Előírás: Kockás füzetbe szépen bevésed a napi bevételedet, pl. x napon körte 20.- + ismét körte 50.- stb. stb. Az oldalat szépen a jobb felső sarokban sorszámozd be, tollal, filccel...

Ha egy ellenőr megjelenik, akkor előveszed a kis füzetedet, ...

2015. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem nyugtatömb is kéne, nem? Engedélyek???!
2015. jún. 1. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha MEZŐGAZDASÁGI ŐTERMELŐ akarsz lenni, akkor igen, kellenek engedélyek, adószám, különböző bevallások, stb. stb.


Én "MEZŐGAZDASÁGI KISTERMELŐ" -ről beszéltem, akinek az éves bevétele egészen biztos, hogy nem lesz több mint 600 ezer Ft!!!

2015. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
600 ezer ft alatti bevételt szerző kistermelőt milyen adózási feltételek érintik? Ezt sehol nem találtam.
2015. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!