Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli és mivel villanyszerelő a szakmája, gondolta, hogy vállalkozó lesz. Az fizetnivalók viszont elkeserítenek minket, nem is biztos, hogy lesz vele munkája. Hogyan érné meg elindítani, esetleg közösen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nekem van főállásom,elvileg stabil.Arra gondoltunk,hogy az én nevemben "vállalkoznánk" és őt meg egyenlőre 4 órában bejelentenénk,aztán,ha lesz elég munkája,akkor majd főállásba.Így mennyit kellene utáni fizetni?

Köszönöm a választ!



2015. jún. 23. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem foglak adóelkerülésre biztatni :D


Én végeznék egy közvéleménykutatást, hogy kinek kell a környéken villanyszerelői munka, mennyit lehetne elkérni érte.


1-2 nagyobb projekttel ellehet pár hónapig, akkor pedig már nem gáz, hogy van adó és járulék.


Amúgy a munkaügyi hivatalokban szoktak támogatások lenni a munkanélküliek vállalokzóvá válásával kapcsolatban.


Adózási szempontból pedig nézzétek meg a KATA-t, az talán nem olyan vészes.

2015. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Most van kiírva több megyében is a munkaügyiben az önfoglalkoztatóvá válás támogatás, aminek keretében fél évig el lehet számolni a bér- és járulékköltséget is, de kell 20% önerő és ingatlan fedezet, vagy bank garancia hozzá.
2015. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarunk adót kerülni,de addig,amíg nem biztos,hogy lenne munkája,nem akarunk és nem is tudunk pénzt fizetni.Jelenleg a tb-t is fizetjük;egyenlőre az is elég sajnos.Ezért érdeklődtem.

Hát,vélemény-kutatást próbáltunk már,de villanyszerelő csak akkor kell,ha valami elromlik vagy új ház építésénél például; nem lehet tudni előre.

Úgy az embernek nem jut eszébe,hogy tényleg,most kicseréltetem a falban a vezetékeket,mert már régiek :-) Nem nagyon van senkinek pénze sajnos ilyen "hirtelen" ötletekre,legalábbis erre jutottunk.

Persze nagyobb városban is körbejártunk,ott talán lenne igény.

2015. jún. 23. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm második,de az én házamat nem tennénk bele;valahol laknunk kell,bármi történhet.

Önerőnk meg nincs túl sok,hitelből meg még véletlenül sem gondolkodunk-elég volt nekem a saját házamat fizetni eddig.

Lehet,hogy hagyjuk az egészet a fenébe,mert rengeteg a fizetnivaló sajnos már akkor is,ha még bevételed sincs.

2015. jún. 23. 15:05
 5/6 anonim válasza:
84%

Azt is nézd, hogy azért rengeteg kezdő beruházással jár.

Például venni kell szerszámokat. Nyilván gondolom vannak már alap szerszámai, de pont a drágábbak hiányoznak szerintem.

Pl: horonyvágó elszívóval, vésőgép, akkus csavarozó

Ütvefúró, flex lehet akad de gondolom nem profi gép. Főállás mellet maszekolni lehet jók, de napi szintű munkát már nem biztos, hogy bírni fogják. Ezek nélkül meg pl. egy új ingatlan villanyszerelésénél nem rúghat labdába. Mindjárt kiesik egy rakás megrendelés mert ha horonyvágó nélkül kezdi el kivésegetni a kábeleknek a helyet mert akkor gyorsan lefogják zavarni a munkaterületről.

Plusz a nagyobb dolgok mellet ezer olyan apróság van amit biztos bekell még szerezni. A jó szerszám meg drága, a rossz meg nem ér semmit. Bár ezzel gondolom tisztában van, de azért váratlanul érheti, hogy mennyi is az annyi.

Ott van még a hirdetés. Weboldal, újság, rádió, stb. Mind komoly pénzbe kerül.


Én gázkészülék szerelő vagyok, és tavaly lettem vállalkozó. Szóval én is nemrég ebben a cipőben voltam. Rendesen alulbecsültem az induló költségeket.

2015. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyre inkább egy nagy bukta ez az egész egyéni vállakozós bohóckodás az egész világon.A kapitalizmus halálra van itélve.Előbb-utóbb ez a rendszer is a kommunizmus sorsára jut.Megy a süllyesztőbe.Idő kérdése az egész..
2016. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!