Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kötelező parkolót kialakítani...

Énazazén kérdése:

Kötelező parkolót kialakítani egy kisboltnak? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ki akarom adni egy kis részét a háznak üzletnek, ami már régebben be lett jelentve üzlethelyiségnek és azthiszem a saját udvarra lett bejelentve két parkoló hely, de most úgy szeretnénk kiadni, hogy a ház előtt parkolnának, közterületen. Ezt meg lehet csinálni? Nagyon kicsi a bolt 30 négyzetméter kb.

2015. júl. 9. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelessége semmiféle boltnak, hogy parkolóhelyet biztosítson. Gondolj bele, hány üzlet működik sétálóutcákban. Ettől függetlenül mindenképp előny, ha tudnak autóval parkolni a közelben. Ha nincs várakozni tilos tábla az utcán, akkor minden további nélkül parkolhatnak ott is a vevőid.
2015. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtad az sétáló utcában van, de ez meg az út mellett, és ugye élelmiszer bolt, elvileg kötelező, de nem találtam róla semmit ami 2015ös lenne, csak ilyen 2013as cikkeket...
2015. júl. 9. 15:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Most kérdeztem meg egy boltot, nekik a bolttól, kb. 2 km-re van megváltva a parkoló hely... Ennek mi értelme? Az egész egy pénzlehúzás, hogy kell parkoló hely a bolthoz... Önkormányzat így keres pénzt...
2015. júl. 9. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:

igazad van. Elvileg elkülönített számlán kellett kezelniük parkolóépítésre, de ez nem mindig valósult meg.

Tavaly-tavalyellőttől már nem alkothattak ilyen helyi rendeletet.

Ifén meg már azt is hallottam, hogy aboltok nem tudnak a sétáló utcába menni (újak?).

2015. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!