Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ötleteket keresek üzleti...

Ötleteket keresek üzleti vállalkozáshoz vagy befektetéshez. Szerintetek milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Nemrég döntöttem el, hogy bizniszelni fogok, csinálok is párat már, de egyikből még nemjön a pénz a másikból meg a kevés tőkém miatt csak kis hozama van. A kérdésem az, hogy ti miket ajánlotok? Tudom üzleti titok, stb. nem akartok konkurenciát, de én szerintem ha egymásnak ötleteket adunk az csak jó lehet, mert egy-egy ötlet akárkiben generálhat egy másik ötletet vagy továbbfejlesztheti az adott ötletet, stb. Ötleteljünk! Köszi a válaszokat előre is. :)

2015. júl. 28. 16:00
 1/5 anonim válasza:

Itt ne várj jó ötleteket. Meg ha adnak is azt sem biztos, hogy meg is tudnád valósítani.

Nagyon sok lehetőség van de elsőre ami kell az a piackutatás.

Olyan ötlet ami megvalósítható és életképes.

Például halottam olyat, hogy valaki gyerekágy webshopot nyitott.

Az első gond ezzel az, hogy az emberek nem vesznek gyerekágyat internetről. Bárkinek eszébe jut vagy 10 hely ahova megy mielőtt az interneten keresne.

Másrészt egyre kevesebb gyerek születik. Belépni egy csökkenő piacra 100+1. tagként kész öngyilkosság ha csak nem tudsz valami újat nyújtani a vásárlónak.

Olyan ötletet keress amiben megvan a lehetőség a későbbi növekedésre és el tud jutni az üzeneted a vásárlónak.

2015. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ először is!

Igen, foglalkozok a kérdéssel komolyabban. Új trendek mentén kutatok, de minden információt nagyon szívesen veszek.

Jelenleg a zenei piacot nézem komolyabban, meg úgy általában az internetes platformokat.

Csak meg kell nézni facebookot, a twitter vagy magyar példa a prezi.com-ot vagy a tresorit.com-ot. Ezekhez hasonló startup cégek viszonylag kis tőkével elkezdhetők, és ha okosan csinálod találhatsz hozzá befektetőket, amint meg van alapozva az ötlet és a kivitelezés.

2015. júl. 31. 13:23
 3/5 Meridián1 ***** válasza:

Nagyon nehéz új dolgot kitalálni, hiszen minden-minden már többszörösen telített a piacon a gumiszerelő műhelytől a parfümöket áruló webshopokig minden...

Én azt mondom, gondolkodj el azon mi az amit szívesen csinálnál és próbálj azon a vonalon elindulni. Elsősorban azért, mert egy 100%-os odaadással végzett tevékenységnél fognak jönni az igazán építő ötletek.


Példa:

Valaki hobbiból szereti tuningolgatni az autóját, beleássa magát a témába, utánaolvas, szaktanácsot kér a tapasztaltabbaktól, esetleg kísérletezgetés útján saját eredményeket ér el. Egyedi autót épít, jó meglátásai vannak az optikai tuning területén is. Kapcsolatokat alakít ki és szívvel-lélekkel csinálja azt amit megálmodott.

Idővel lehet ebből szeretne megélni és nyit egy kisebb műhelyt.


Valamikor hozza magával az élet, de általában nem. És arról senki ne is álmodjon hogy otthon "gondolkodik" a kanapén ülve és hirtelen eszébe jut egy világrengető ötlet.

Mert az ilyen ötletek mindig valami probléma megoldásaként szoktak jönni és akkor valósul meg valami ami előtte még nem volt.

2015. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fontolóra veszem a tanácsod, sok mindennel egyet értek.

Amúgy alapvetően tanulok és kutatok, nagyon sok hasznos infóra rájövök így, jött azért pár ötlet így is, de való igaz vérrel és verejtékkel kell megküzdeni érte.

2015. aug. 12. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonlo cipoben vagyunk, engem is erdelel a tema, illetve a zenei vilag is. Zenei fesztivalban gondolkodom, es eljon az ideje azt is tudom. Ha gondolod vegyuk fel a kapcsolatot.
2016. máj. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!