Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi kezdőtőke szükséges...

Mennyi kezdőtőke szükséges egy pekseg/cukrászda megnyitásahoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék saját vállalkozást indítani 2-2,5 év múlva.


Külkereskedelmi karon tanultam, a ba diplomat decemberben vagy januarban szerzem majd meg. Tanultam marketinget, stratégia menedzsmentet, több pénzügyes targyam is volt. Erdekelnr egy pekseg/cukraszda nyitasa ( regi almom) akar úgy hogy tarsulnek egy pek/cukrasz ismerossel. Sütni, főzni is szeretek tinikorom óta, tudok is jól; sokan megdicsertek. Persze tudom, hogy cukrasz vegzettseg kell ezért tarsulnek valakihez, akinek cukrasz vegzettsege van. De mivel erdekelne ez a fajta vallalkozas, nem sajnalnam rá az időt és energiat.


Mesterkepzesre akarok majd menni, kozben penzt gyujteni.


Mennyi az a reális osszeg, amivel el lehetne inditani egy ilyen vallalkozast? (+ szponzorok, támogatók)



2015. aug. 3. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
20-25 millió Ft mindenkèpp kell.
2015. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet levegőbe összegeket írni. Valószínűleg az Andrássy úton több lenne a bérleti díj, mint Baktalórántházán a Petőfi utcán. Ha volt néhány pénzügyes tárgyad, akkor biztosan össze tudsz rakni egy üzleti tervet (e nélkül nem szabad elkezdeni). Leülsz a cukrásszal, megbeszélitek hogy mi az elképzelés. Ő tudni fogja konkrétan is hogy mi mennyibe kerül.
2015. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!
2015. aug. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!