Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyümölcs-Zöldség kereskedelem,...

Gyümölcs-Zöldség kereskedelem, azaz piacozás!?

Figyelt kérdés

Üdv nektek!

Támadt egy ötletem, viszont nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető és mennyire hasznos.

Az ötlet az, hogy ismeretség alapján zöldséget-gyümölcsöt szerzek be olcsón szezontól függően.

Pesten a Nagybani piacon nagyon olcsón lehet hozzájutni ezekhez és kilónként 200-250%-os hasznot érhetek el, ha igazán olcsón tudom venni, valamint olcsón tudom tovább adni az árut.

Heti 2-3 alkalommal fel kocsikázni Pestre, venni több 100 kilót, aztán Miskolc-Nyiregyházi Nagybani piacon tovább adni.

Szerintem tuti ötlet lehet.

Mi a véleményetek??

Várok hideget, meleget, minden kommentet.


UI: (Kiváncsiságbol elmentem Miskolcra a Nagybani piacra és egy idősebb bácsika 40 mázsa kovászolni való uborkát adott el 3-4 óra alatt 130Ft/kg áron, ami valljuk be nem kis pénz.

Ha csak fele ennyiért szerezte be akkor máris keresett 1 nap alatt durván 250-300 ezret.

Az okosabb emberek ugyanezt barackal, szilvával megcsinálják.)


2015. aug. 24. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Számoltál az autó költségeivel is? Könyvelő, adók, stb.
2015. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért kell ahoz könyvelő, hogy eladjak barackot a nagy piacon? :)

Szerintem ezt Te sem gondoltad komolyan.

Auto költségei meg elhanyagolhatók, a haszon akkor is nagy.

2015. aug. 25. 17:08
 3/4 anonim válasza:
Ha nem nagyon rizikos probald meg, azt konkretan ugysem fogja megmondani senki hogy neked osszejon vagy sem.
2015. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

elárulom, mindenki ezt csinálja, szóval nem forradalmi az ötleted


hagyján, hogy adózás, de mi van, ha bevásárolsz egy teherautónyi szar árut, ami szépnek tűnik?


ismerősömék csemegekukoricával fürödtek be tavaly, fele kukacos volt a 900 csőnek, de a Pesti nagybanin, ami mindig éjjel van, ezt nehéz kiszűrni

el tudták végül passzolni beszerzési áron

szóval észnél kell lenni nagyon

+mindig van olyan, hogy rajtad marad az áru, az veszteség.

2015. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!