Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen kritériumai vannak...

Milyen kritériumai vannak annak, hogy saját befektetési alapot hozzak létre?

Figyelt kérdés
Lehet hatalmas butaságot kérdezek, de konkrétumokat sehol nem találtam. Olyat találtam, hogy alapot csak alapkezelő hozhat létre, ez esetben ennek milyen feltételei vannak?

2015. szept. 19. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Felügyeleti engedély, néhány tízmillió forint a cég alapítására... csak ilyen apróságok ;)
2015. szept. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát, tegyük fel hogy büntetlen előéletű vagyok, megvan a pénzem, szakmailag felkészült vagyok és megvan a csapatom, meg tudom csinálni?
2015. szept. 19. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan. Nem lehetetlen alapkezelőt alapítani, és utána befektetési alapokat létrahozni, DE, erre a tőkepiaci törvény vonatkozik, meg kell felelned egy csomó kritériumnak a tőkétől kezdve az auditált IT rendszerig, stb. Ezek egyike sem két fillér.


Mondjuk ha itt kérdezed, hogy hogyan működik, akkor ugye mindjárt hibázik az a rész, hogy értesz hozzá, és megvan a csapatod is, hiszen a csapatnak tuti tagja pár jogász, akik ismerik a tőkepiaci törvényt ;)))

2015. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Tegyük fel hogy.."

Nyilván nincsen most zsebből 300 millió Ft-om erre, ez csak szolid érdeklődés, tervek kibontakoztatása stb. :)

2015. szept. 21. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

CSAK pénzintézetté kell válnod. :)

[link]

2015. szept. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyos jogszabály :) köszönöm a válaszolónak!
2015. szept. 24. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!