Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vannak konkrétabb könyvek a...

Vannak konkrétabb könyvek a meggazdagodásról?

Figyelt kérdés
Elegem van a gondolkodj pozitivan, tanulj a hibaidbol- os könyvekből. Tapasztalatokat, történeteket keresek !
2015. okt. 1. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el híres és gazdag(gá lett) emberek önéletrajzát. Azok eléggé konkrétak.


Egyébként az általad említett könyvek legtöbbjében is vannak példák. A bagolyvár könyvei közül meg jónéhány eléggé alaposan leírja, hogy lehet boldogulni.


Amúgy meg: csinálni kell. Valamit amit szeretsz, amit tudsz szívvel-lélekkel csinálni, amihez van kitartásod, amiért hajlandó vagy nem aludni, hülyének nézetni magadat a környezeted által, tanulni, stb.

2015. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de hogyan találhatnám meg hogy mi az ??
2015. okt. 1. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, erre nincs általános, mindenkire alkalmazható válasz, de sokféle lehetőség van, hogy kiderítsd.


Az egyik, hogy megpróbálsz visszaemlékezni mi szerettél volna lenni kiskorodban (A kéményseprőn és a doktorbácsin vagy az ovónénin és a királylányon kívül ,)). Bár.. a doktorbácsi és ovónéni közül a nemedhez való lehet, hogy nem is lehetetlen.. de ha mást nem akkor ez legalább egy irányt mutat. Humán vagy reál beállítottság, stb. Miben voltál ügyes, miket szerettél a játékon kívül csinálni (pl. segíteni a kertben, vagy bámulni hogy szerelik a nagyok a motort, stb.).

A következő lehetőség megvizsgálni ki(k)re vagy irigy. Azokra, akik a bankszektorban dolgoznak vagy azokra akik olyan szépséges ládikát farigcsálnak. Valószínű abban az irányban lenne keresnivalód, csak elfojtod, esetleg leszóltak kiskorodban érte, stb.

Nekem anyukám mindig erőltette a sportot, de hiába voltam ügyes lassú voltam és ezért nagyon sok megaláztatás ért ezen a téren, a csapatmunkát sose bírtam, mert mindig én voltam a legbénább, a kivert kutya. Most, felnőtt nőként imádom a hastáncot, ami különösen jó, mert nem kell hozzá partner.


Gondold végig, ma mi tetszik, mi az amire ha gondolsz jó érzéssel tölt el, mi az amire ha gondolsz beindul az agyad és tervezni kezdesz.


Van egy könyv, az a címe, hogy Egy gazdag nő. Bár sok olyasmi van benne, ami miatt egy férfi valószínű nem fogja elolvasni, de ha meg tudod szerezni rágd magad végig (ha nő vagy: olvasd élvezettel..) Benne van minden, ami fontos a meggazdagodáshoz. Az, hogy a főszereplő szívvel lélekkel csinálta, az időgazdálkodás, pénzgazdálkodás, a kitartás, a fineszesség, az önmagával szemben kegyetlen kihasználás, a merészség és a hajtóerő Ami nála eleinte a bosszú volt, de az ember ha foglalkozik valamivel akkor úgy elmerül benne, hogy állandóan lendületben lesz. Azon kívül, hogy tudd mit szeretnél ezek a tulajdonságok is kellenek.


Nekem pl. mindig tetszettek a kézműves dolgok, de sose volt kivel belekezdeni. Mindig valakitől meg akartam tanulni, féltem, hogy béna leszek benne és közben irigyeltem másokat. Nem tudom miért volt ez a nünükém, de most már tudom, hogy éveket vesztettem emiatt és én magam is eléggé nagy koromban jöttem rá, hogy mi szeretnék lenni. Egyszerűen bele kellett volna vágni. Ez is fontos, hogy ne agyaljál. Kezdj bele valamibe. Szinte bármibe amihez egy pici affinitásod van. Abból ugyanis tanulsz. Nemrég beléptem az Avonba. Volt két vásárlóm, abból egyet elvesztettem. Azért, mert úgy álltam hozzá, hogy tessék itt a katalógus, kész. Nem. Ha ez vállalkozás lenne akkor ez megengedhetetlen. Olvasni, tanulni, képezni kell magadat. Ha eladsz akkor eladástechnikát, ha gyártasz akkor a legújabb trendeket, divatot, stb. És természetesen jogi hátteret, vállalkozási ismereteket, tudnod kell egy üzleti tervet megírni (meg lehet tanulni a netről). És lelkesedni a saját dolgaidért. Ez nem véletlen van benne a pozitív gondolkodós könyvekbe. Nem teljesen hülyeségek azok sem. Néha elolvasok egyet-egyet, mert feltöltenek, új erőt adnak, de kb. erre jók.

Ha magadtól nem tudsz rájönni akkor még érdemes elmenni egy life coachingra, ahol rájöhetsz mit is szeretnél csinálni. Esetleg egy családállításra, ahol meg az derülhet ki mi az ami akadályoz abban, hogy elindulj.

Sok sikert :)

2015. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!