Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Értékesítő alvállalkozó...

Értékesítő alvállalkozó lennék. Hogyan biztosíthatom, hogy a jutalékom valóban megkapjam?

Figyelt kérdés

Telefonos ügyfélmegkeresést, értékesítést végeznék internetes szolgáltatásra alvállalkozóként. A feladatom a konkrét igény, árajánlatkérés elérése. Ha a fővállalkozó üzletet köt, akkor fizetne nekem jutalékot. Hogyan ellenőrizhetem, hogy mi lett a megvalósult üzletből? Nyilván a számlatömbjébe nem fog betekintést engedni.

Hogyan szokták ezt csinálni (mivel egyedi szolgáltatásnyújtásról van szó, a viszonteladói modell nem működik. Én tényleg csak értékesítek, viszont alkalmazott sem vagyok, hogy jobban lássam, az általam hozott projekt megvalósult-e)


2015. okt. 17. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahol működik ilyesmi, ott minden továbbított ügyfélért és ügyintézésért számláznak, és olyan a megállapodás is. Ha olyan megállapodást kötni nem sikerül, nem biztos, hogy jó ötlet belefogni.
2015. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A kérdés pontosan az, hogy az ilyen megállapodások betartása a kivitelező részéről hogyan ellenőrizhető az üzletszerző által? Azaz ha egy ügyfél ajánlatot kér, hogyan ellenőrzöm le, hogy abból valóban lett-e üzlet, és milyen értékben? (Mivel az ártárgyalásból és a kivitelezésből én már kimaradok, én csak üzletkötő vagyok).


Csak azt látom, hogy az ártárgyalást, szerződéskötést is nekem kellene csinálnom, és akkor jó eséllyel nem tudnak kihagyni. De ha csak a komoly érdeklődőket hajtom fel, akkor hogyan győződhetek meg róla, hogy nem maradok le a jutalékról?

2015. okt. 19. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!