Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van-e valamilyen végzettségbel...

Shark007 kérdése:

Van-e valamilyen végzettségbeli feltétele annak hogy szállítmányozó céget alapítsak?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy van 2 nagyker és 1 tulaj. A 2 cégnek kellene 1 fuvarozó cég, aki mindkettőnek terítené belföldön az árut. Csak én úgy tudom hogy nem mindegy milyen végzettséggel rendelkezek hogy ezt a céget meg tudjam alapítani.

2015. okt. 31. 04:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom a pontos választ, de ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, akkor nem árt, ha vann komoly szakmai ismereteid. Ez azért is fontos, hogy vállalkozásod alatt azb ügyviteled zökkenőmentes legyen, ne csapjanak be, szakértőnek lássanak az üzletfeleid, tisztában légy a dologok szabályozásával (jogi,adóügyi), az ügyvitellel stb.

Iratkozz be egy Szállítmányozó OKJ-s tanfolyamra.

Én ezt tenném.

2015. okt. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt javasolnám a Logisztikai Ügyintéző tanfolyamot is.

Nappalin is és estin is végezheted a tanfolyamot. Nem tudom, hogy helyileg hol laksz, de ha a neten rákeresel, akkor mergtalálod a hozzád legközelebb eső oktatási intézményt, ahol erről a témáról bővebb felvilágosítást kapsz majd.

2015. okt. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvégzed a fuvarozó vállalkozói tanfolyamot kb. 150.000 Ft-ért,illetve egy fuvarozó cégnek úgynevezett szakmai irányító kell, ez lehet más is, ha felveszel valakit.

Tanfolyan kérdése a dolog, ezt nem nevezném iskolai végzettségnek.Hogy a gyakorlatban, hogyab hasznosítod ezt, az más kérdés.

2015. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha csak 3500 kg össztömeg alatti kocsi kell annak a cégnek, és nagyobb kocsi nem, akkor nem kell engedély, csak fuvarozó profillal rendelkező vállalkozás.
2015. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert amúgy van egy 2 éves OKJ-s szállítmányozási ügyintéző szakmám és ez elég-e ehhez.
2015. nov. 3. 21:22
 6/6 A kérdező kommentje:
A kamionok pedig van ami 8 tonnás hűtő de vannak kisebbek is!
2015. nov. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!