Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » GYES mellet lehet 4 órában...

GYES mellet lehet 4 órában vállalkozni?

Figyelt kérdés
Szabás-varrás, itthon, én csinálnám nem alkalmazott. Ha van erre lehetőség, mennyi a járuléka?
2015. nov. 12. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyerek 1 éves kora után lehet.

De lehet jobb lenne, ha párodnak van 36 órát meghaladó munkaviszonya, hogy ő mint egyéni vállalkozó alkalmazna Téged, EFO-ba (havi max 15 napra ) vagy 4 órába, mert járulékkedvezmény van rád, neki meg nem kellene járulékot fizetnie.


Így olcsóbb, mint havi 50 ezreket kidobálni járulékra.

2015. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozónak nincs munkaideje. VAgy főállású, vagy nem, de munkaidő nincs.
2015. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet, hogy párom pl főállásban eladó egy üzletben. Mivel van bejelentett 8 órás munkahelye, így a vállalkozóit teljesen ingyenesen ki tudja váltani. Engem felvesz a "vállalkozásába", mint biztosítási üzletkötőt így amit ő utánam befizet az kb. fele annak, mint amennyit én KATA-sként befizetnék. Kb 25e forintot lehet megspórolni, ha jól jövedelmez a vállalkozás akkor lehet nem éri meg sza.akodni vele, de az is pénz. Egyébként igen, gyes mellett már bármit lehet, gyed mellett is lehet vállalkozni, azt hiszem most már ezen is módosítottak és a gyerek ha betölti a 6 hónapot utána lehet (eddig 1 év volt).
2015. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!