Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egy használt...

Szeretnék nyitni egy használt műszaki cikk kereskedést pl; (mosógép, hűtő, tv, stb. Kérdésem hogy mi kell ehez mi a menetele?

Figyelt kérdés
2015. nov. 16. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Lóvé,sok lóvé.

2. Cégalapítás.

3. Telephely.

4. Reklám.

5. Lóvé,sok lóvé.


Keress egy könyvelőt!

2015. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első nagyon röviden, de roppant precízen, pontosan elmondta.

Csak tájékoztatásul: Budapest belvárosában forgalmas helyen lévől 2 műszaki bolt is most csődölt be: az egyik használt cikkes, a másik vegyesen használt és új.

Mindkettő kb. 20-25 éve működött - nagyon sajnálom őket :-(

Az egyik egy igazi, régi szakember volt, mégis fiatalokat megszégyenítő tudása volt jelenlegi műszaki dolgokban is, a másik pedig szegény elment egy boltba eladónak - biztosabb megélhetés...

2015. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget azthiszem felkeresek egy könyvelőt
2015. nov. 16. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Lebeszálnélek róla. Nincs rá igény.
2015. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szeptemberben zártam be a 6 éve működő, bejáratott outlet és használt boltomat. Gomba mód szaporodnak a "sufniboltok", " garázsvásárok", akik ellen nem tehetsz semmit. A céged, az adók, a bérleti díj és az államilag szervezett lehúzások miatt több százezres plusz kiadással kell számolnod, ezáltal sokkal nagyobb árrést kell alkalmaznod mint a fent felsoroltak, akik mindezt kihagyják. Vagyis drágább vagy mint ők.

Ha mindenáron ilyesmivel akarsz foglalkozni, csináld te is otthon vagy bérelj egy garázst.

Hidd el, nem fognak cseszegetni. Én a környékemen fel is jelentettem a navnál a legpofátlanabbat. Több 100 hirdetésével kimeríti az üzletszerű kereskedés fogalmát. Leadtam nevet, címet, számot, igazoltam a hirdetéseit, mire azt mondták: ha nem találnak nála rendellenességet, engem fognak tételesen ellenőrizni. 1 hónap múlva kaptam egy levelet amiben ezt írták: nem áll módjukban információt adni az ügy részleteiről. A srácnak pedig folyamatosan jelennek meg újabb hirdetései, vagyis kint sem voltak nála.

Később bejöttek hozzám blokkot ellenőrizni (mert feltűnően keveset ütöttem). Akkor újra szóvátettem a dolgot mire azt válaszolta a navos: ilyen helyekre már nem járnak ki, mióta megkéselték és megölték egy kollégájukat.


Röviden: ha becsületesen akarsz nyitni és vezetni egy boltot, felkopik az állad. Ha otthonról mutyizol, a lelkiismereteddel kell szembe nézned, de nincs igazán kockázatod. Tudom, szánalmas, de én azt mondom ha nagyon akarod, próbáld ki előbb így. A többit pedig menet közben fogod megtanulni és ráérezni. Ha pedig később úgy látod már belefér a bolt megnyitása is, próbáld ki. De nem hiszem, hogy versenyképes lehetnél. Talán így buksz a legkevesebbet ha nem jön be...

Sok sikert!

2015. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!