Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Masszőri végzettségem van és...

Sas28 kérdése:

Masszőri végzettségem van és eldöntöttem, hogy szeretném hírdetni magam, szeretnék pácienseket fogadni. Ehhez gondolom kell a vállalkozói engedély. Hogy tudom beindítani a vállalkozást és ez mivel jár?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes rögtön vállalkozóit kiváltani, mert az nem kevés havi költséggel jár, amit ki kell fizetned, akár lesz páciensed, akár nem. Először kérj inkább adószámot magánszemélyként, és csak ha már kialakul a vendégköröd, és jövedelmez eleget, akkor vállalkozz!
2015. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
#1 adószámos magánszemélyként nem végezheti a masszázs tevékenységet legálisan!
2015. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mit kell fizetni havonta? MEnnyibe kerül?
2015. nov. 21. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Barátnőm balettórát tartott heti két órában, és neki a NAV ügyfélszolgálatán ajánlották ezt a megoldást, hogy számlaképes legyen. Miben más egy masszőr? A kereskedelem oké, de a masszázs is csak egy szolgáltatás, ráadásul ugyanúgy órára fizetik, mint a táncot.
2015. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!