Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én mint magánvállalkozó,3...

Ha én mint magánvállalkozó,3 embernek munkát biztosítok egy hónapra építő iparban. Nekem mennyit fizet majd az építőipar főnöke a hó végén 3 emberem után ha nettó 700 ft-ba dolgoznak?

Figyelt kérdés
Tehát ha kifizetem az embereimet nekem hogy lesz ezen haszon,én effektíve mennyit kapok majd akinél bevállaltam?
2015. nov. 28. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Honnan a rákból tudjuk, hogy te milyen szerződést írtál a feletteseddel?

Ezek alapján te nem vállalkozó vagy, hanem egy ....

2015. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Első körben annyit, amennyi után megfizeted az önmagad havi járulékát. Azon felül másodkörben annyit, amennyi marad az alkalmazottaid bér- és járulékköltségeinek (és esetlegesen az anyagköltség) és minden egyéb olyan költség levonása után, ami szerződésed teljesítéséhez tartozott.


Pl.

- üzemanyag( ha az embereidet szállítani is kell, vagy téríteni a munkába járásukat,


- A vállalkozásod 1 havi fenntartási ktg-e (könyvelő díja, bankszámla ktg., önmagad után fizetendő járulékok mértéke, áfa, stb)


- Az igénybe vett szolgáltatások és rezsi költségek mértéke (telefon, írószer, posta, áruszállítás, stb.)


Majd ami ezek után marad, az maradt ebben a hónapban és jöhet a következő hónap. Mivel a vállalkozók ritkán vesznek ki havonta pénzeket, azon felül mint ami után a járulékot megfizették adott hónapban, éppen azért mert elég komoly adója lenne. Azt év végén osztalék formájában társas vállalkozás esetében, vagy egyéni vállalkozóként majd "olcsóbban" kivehetik, ha akarják, vagy beteszik eredménytartalékba.

2015. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Vegyél vissza a neveletlen arcodból te taknyos.

Másodiknak: Köszönöm szépen a válaszát.

2015. nov. 29. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:

"Vegyél vissza a neveletlen arcodból te taknyos."

Bármennyire is fáj, és érzed sértőnek, ez nem más mint "emberkereskedelem", strómannság, béremberezés.


Persze valamilyen szinten erre is szükség van.


A legfontosabb dolgot nem írtad le. Mennyiért vállaltad Te a munkát?

2015. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a lényeg hogy még nem vállaltam be.És itt ugrik a majom a vízbe.Ti mennyiért vállalnátok be hogy nektek is megérje? Az attól függ féle mondatokkal kerüljetek ki.Ti mennyit mondanátok?
2015. nov. 30. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy két tisztázandó kérdés:

- Te nem dolgozol (nem vagy benne a 3 főben)?

- hogyan jutnak el a munkahelyre, az milyen messze van? (szállást kell? neked kell biztosítani?)

- gépjárművet te adod? vagy az egyik melósnak fizetsz érte.


Tehát 700/óra (NETTÓ) az embereknek fizetendő bér.

vegyük azt hogy 10 órát dolgoznak/nap és 25 napot/hónap.

Ez 175000,- forint nettó havi bért jelent.

Ennek a bruttója: 267 174,- Ft

Erre jön rá még munkáltatói oldalról: 76 145,- Ft (ezt még neked kell befizetni állambácsi felé)

Ez összesen: 343319,-Ft/fő/hónap +ÁFA!!!!!!!!!

A három emberre csak a bér költség alapján havi 1.308.045,-Ft BRUTTÓ számlát kellene kiállítanod a "megrendelőd" felé.

Mindezt akkor, bejelentve legálisan akarod csinálni, és ebben nincs benne a haszon, a társasági adó, iparűzési adó stb.

Erre jön még rá az egyéb költségek garmada:

- üzemorvos

- üzemanyag

- gépjármű

- munkaruha

- védőeszköz

- munkaeszköz, szerszámok

- stb.


Gondolkozz!


Nem bántásként, ha ezt itt kell megkérdezned ezt a fajta pénzkeresést nem neked találták ki!

2015. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne légy te ebben ilyen biztos.Ezerszer jobb válaszokat kapok itt mint hivatalos oldalak infói.Mert azok sablonosak.Én ezekre a részletekre vagyok kíváncsi
2015. nov. 30. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszonyításképpen sokszor hőzöngenek az emberek, hogy egy pályázat során milyen sokból újítanak fel épületeket. Miközben "Pista bácsi" pár ezer forintból sok éves rutinnal simán megoldaná...


Nem véletlen, mivel ha mindent be kell fizetni az emberek után, és mindenről számla kell, akkor bizony előjöhet, amit az előző hozzászóló írt, hogy milliós kiadásaid vannak a saját magad haszon, vagy épp járulékos költsége nélkül is, miközben a munka tényleg csak annyiról szólna, hogy az anyag költség meg egy nettó munkabér a kivitelezőnek.


Ettől függetlenül az építőiparban még mélyen ár alatt futnak az árajánlatok, tehát vagy feketén kénytelenek dolgoztatni, vagy veszteségesek, vagy épp jellemzően körbe tartozók lesznek az ilyen jellegű vállalkozások. Ha nem akarsz ezzel jégre futni, akkor magasabb árat mondasz, amin rajta van a hasznod, de garancia nincs rá, hogy majd épp a magas ár miatt téged bíznak meg a kivitelezéssel.

2015. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!