Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás 4,6,8 órás...

Egyéni vállalkozás 4,6,8 órás napi munkaviszonnyal. Hogyan alakul a járulékfizetés?

Figyelt kérdés

Kedves könyvelők!


Az világos számomra, hogy 8 órás főállás esetén járulékmentes a vállalkozás mellékállásban. De hogyan alakul 4 vagy 6 órás bejelentés esetén a fizetendők?


2015. dec. 14. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Egyéni vállalkozás esetén nem függ a járulék mértéke attól, hogy ténylegesen hogy hány órát dolgozol vállalkozóként.


A járulékkedvezmény akkor jár, ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod máshol, vagy nyugdíjas vagy, esetleg nappalis diák.


Emellett Te annyit dolgozol egyéniként amennyit akarsz, vagy bírsz. Nincs ilyen, hogy egyéni vállalkozó 4 órára bejelentve. Az maximum társas vállalkozás esetén, munkaviszonyosként lehet, vagy megbízásos alapon lehet az alapító okiratban meghatározva.

2015. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Norbi, szerintem a kérdező azt kérdezte, ha 4,6,8 órás munkaviszonya van valahol, akkor hogy alakul - nem a vállalkozás 4-6-8 órás.

Én meg erre nem tudom a választ - azért nem írtam (az alacsony jöv. KATA-s)


Bár a kérdező nem kérdezte az adózást, de nem tudom, azt tudja-e, hogy főállás esetén a járulékot nem, de adót azért kell fizetni.

2015. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az adózás világos, a kötelezők nem világosak számomra.

A második válaszoló jól értette a kérdésem.

2015. dec. 14. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Én olvastam félre, kicsit szétszórt vagyok :-).


4-6 óránál, ugyanúgy, mintha nem lenne semmilyen biztosítotti jogviszonyod, vagyis a teljes járulékot meg kell fizetni.


a járulékkedvezmény csak heti 36 óránál jár, részmunkaidőre ugyanúgy a teljes járulékot meg kell fizeti (Kata esetén az 50 ezret, egyéb esetben a minimálbér, vagy garantált bérminimum 150%-a utáni járulékot - kb 75-80 ezer/hó)


Az adók meg mindkét estben Iparűzési (székhely és telephelyek szerinti %, vagy 50 ezer éves kata esetén) és kamarai éves tagsági díj 5000 Ft.


+ Áfa (árbevétel áfa - költség áfa), ha áfakörös vagy.


adó és járulékkedvezményt lehet érvényesíteni, pl. szabad vállalkozási zónában élő és tevékenykedő vállalkozóknak (27% Szocho és iparűzési adó, valamint 10 millió feletti beruházáshoz kapcsolódó helyi adókedvezmények)

2015. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, ki pontozta le az előzőt, teljesen jól mondja. Vállalkozóként két lehetőség van, vagy főállású vállalkozó vagy, vagy melléktevékenységként végzed. Utóbbit csak akkor lehet, ha legalább heti 36 órás munkaviszonyban vagy mellette. Ha ez nincs, kizárólag főállású vállalkozó lehetsz, járulékokat minimum a teljes 8 órás minimálbér után kell fizetni, akár heti 6 órában dolgozol mellette és fizetsz ott is járulékokat, akár egyáltalán nem. A KATA van még mint lehetőség, azzal havi 50ezer forinttal letudod az összes járulékot és adót (kivéve az iparűzésit).
2015. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha napi 8 órás főállásod van, akkor:


1, Lehetsz KATA-s, akkor 50 ezer helyett 25 ezer Ft

2, Kisebb bevétel esetén választhatod a tételes költségelszámolást is.


A KATA akkor jó, ha havi 60-70 ezer felett lenne a tiszta bevételed, de egy ingatag kezdővállalkozásnál, aminek ímmel-ámmal havi 30-50 ezres bevételei keletkeznek, akkor a tételes költségelszámolás a Jani.


Itt egy szemléletes cikk a témában (óriási homály van a témában egyébként).

[link]

2018. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!